Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası Sona Erdi

Mardin’in Dargeçit ilçesinde düzenlenen çocuk hakları satranç turnuvasında dereceye giren atletler ödüllendirildi. Turnuvada 172 atlet yarıştı.

Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası Sona Erdi
  • 0
  • 3
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Mardin‘in Dargeçit ilçesinde 25-26 Kasım’da gerçekleştirilen “Dargeçit Belediyesi Çocuk Hakları Satranç Turnuvası” sona erdi.

Dargeçit Belediyesi ve İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünün katkıları, Dargeçit Anadolu İmam Hatip Lisesinin konut sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvada dereceye giren atletlere mükafatları verildi.

3 kategoride 172 atletin katıldığı turnuvada 10 yaş altı kategoride Ahmet Taha Üzümcü birinci, Muhammed Eymen Çelik ikinci ve Yakup Kassap üçüncü oldu. Dereceye girenlere mükafatları Türkiye Satranç Federasyonu Vilayet Temsilcisi Cengiz Yalçın tarafından verildi.

14 yaş altı kategoride birinci olan Mehmet Fırtına’ya, ikinci olan Yusuf Acar’a, üçüncü olan Muhammed Ali Üzümcü’ye mükafatlarını İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Emrullah Akar takdim etti.

18 yaş altı kategoride birinci olan Muhammed Yasin Gönel, ikinci olan Mahsum Çetiner ile üçüncülüğü paylaşan Berat Çiçek ve Nimet Düzgün’e mükafatları Dargeçit Belediye Lideri Cüneyt Aksoy tarafından verildi.

Kadınlar 10 yaş altı kategorisinde ise birinci olan Defne Aktaş, ikinci olan Elif Tamkan ve üçüncü olan Arya Alptekin’e mükafatları Mardin Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Remzi Fırtına tarafından verildi.

14 yaş altı kategorisinde birinci olan Adle Şeyhan, ikinci olan Melike Şahin ve üçüncü olan Tuana Kartal’a mükafatları turnuvanın başhakemi Murat Çelik tarafından verildi.

18 yaş altı kategoride ise birinci olan Sosın Acar, ikinci olan İrem Akman ve üçüncü olan Niyan Dursun’a mükafatları turnuvanın hakemi Berivan Akdoğan tarafından verildi.

Turnuva sonunda düzenlenen ödül merasiminde Türkiye Satranç Federasyonu Vilayet Temsilcisi Cengiz Yalçın, Dargeçit Belediye Lideri Mehmet Cüneyt Aksoy’a satranç sporuna katkılarından ötürü bir plaket sundu.

Aksoy da ulusal çapta bir turnuva düzenlemek için çalışma yapacaklarını belirterek, “Gelecek atletleri Dargeçit ilçemizde ağırlamaktan memnunluk duyacağız.” dedi.

Kaynak: AA / Spor

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/dargecit-belediyesi-cocuk-haklari-satranc-turnuvasi-sona-erdi-16571706-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir