DALL-E’ye yeni rakip! Meta görsel oluşturma platformunu tanıttı

OpenAI tarafından geliştirilen DALL-E’nin rakibi olan Imagine with Meta AI isimli platform, fiyatsız olarak kullanıma sunuldu. İşte ayrıntılar…

DALL-E’ye yeni rakip! Meta görsel oluşturma platformunu tanıttı
  • 0
  • 1
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Meta, yapay zeka dayanaklı manzara oluşturma imkanı sunan yeni platformunu tanıttı. OpenAI tarafından geliştirilen DALL-E’nin rakibi olan Imagine with Meta AI isimli platform, fiyatsız olarak kullanıma sunuldu. İşte detaylar…

Imagine with Meta AI ile yaratıcı görseller oluşturabileceksiniz

Yeni platformu ile ilgili tanıtım duyurusu yayınlayan şirket, “Sizi uygulamalarımızda ve cihazlarımızda yeni AI tecrübeleriyle tanıştırdık, büyük lisan modellerinden oluşan Llama ailemize erişim açtık ve gelecek yıl eserlerimizde yeni özelliklerin kilidini açacak olan Emu Görüntü ve Emu Edit üzere araştırma atılımlarını yayınladık. Yeni yaratıcı ve sürükleyici uygulamalar sunmamızı sağlayacak içerik oluşturma, ses ve çok modluluk alanlarındaki yapay zeka gelişmeleriyle gelecek yıl neler olacağını sabırsızlıkla bekliyoruz. Bugün, temel yapay zeka tecrübelerimizden kimilerine ait güncellemeleri ve uygulama ailemizde keşfedebileceğiniz yeni yetenekleri paylaşıyoruz.” tabirlerine yer verdi.


Çeşitli yapay zeka platformlarında tıpkı komut ile oluşturulan görseller

Facebook kullanıcıları, Meta AI platformunu taşınabilir ve web üzerinden kullanabilecek. Taşınabilir aygıtlarda daha detaylı karşılık ve arama sonucu sunacaklarını belirten şirket, yeni teknolojisini Ray-Ban Meta akıllı gözlüğe de entegre ettiklerinin altını çizdi. Buraya tıklayarak yapay zeka ile imaj oluşturma platformuna erişebilirsiniz.

Kullanıcılar, yeni ileti oluşturacak “Yapay zeka sohbeti oluştur” seçeneğine tıkladıktan sonra şirketin yapay zeka asistanıyla sohbet etmeye başlayabilecek. Küme sohbetlerine de entegre edilebilen teknoloji, arkadaşlarınızla oluşturduğunuz görselleri paylaşmanıza ve onların görsellerinizde komutlar ile değişiklik yapmasına imkan tanıyor.

Imagine’ın 1.1 milyar imgeyle eğitilen Emu teknolojisinin üzerine inşa edildiğini belirten şirket, “Yaratıcı hobilere yönelik bu bağımsız tecrübe, imaj temel modelimiz Emu’nun teknolojisiyle imgeler oluşturmanıza imkan tanır. İletileşme tecrübemiz daha eğlenceli, ileri geri etkileşimler için tasarlanmış olsa da artık web üzerinde fiyatsız görseller de oluşturabilirsiniz.” dedi.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/meta-ai-imagine-ile-yaratici-gorseller-olusturabileceksiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir