Crazy Taxi ve dahası! Efsane Sega oyunları geri dönüyor

Crazy Taxi ve Jet Set Radio üzere efsane Sega oyunları yeni kuşak konsollara geliyor. Japon şirket ayrıyeten Sonic için büyük düşünüyor.

Crazy Taxi ve dahası! Efsane Sega oyunları geri dönüyor
  • 0
  • 1
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Game Awards 2023‘te birçok stüdyodan açıklamalar gördük. Sega da yılın son aktifliğini boş geçmedi. Şirketten gelen açıklamada, beş retro serisini yeni oyunlarla canlandırmayı planladığını açıkladı. Game Awards 2023’te yayınlanan fragmanda; Jet Set Radio, Crazy Taxi, Streets of Rage ve Golden Axe’in yine yapılacağı belirtildi.

Crazy Taxi ve Jet Set Radio tekrar yapılacak

Sega COO’su Shuji Utsumi, beş yeni proje üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Rastgele bir çıkış tarihi paylaşılmazken, oyunların en erken iki yıl içinde piyasaya sürülebileceğini söyledi. Yine üretimlerin, hem eski hem de yeni oyunculara hitap edecek biçimde geliştirileceği bildirildi.

Crazy Taxi ve Jet Set Radio’nun ötesinde Shinobi ve Streets of Rage’in de dikkat çektiğini belirtelim. Bu iki imal için şu anda sinema uyarlamalarının hazırlandığının da hatırlatmak gerekiyor. COO Utsumi, Sega’nın Sonic the Hedgehog’un başka platformlar ile genişletmeyi hedeflediğini de söyledi.

Sonic’in ayrıyeten sinema sanayisinde de olacağından bahsetti. Utsumi hususla ilgili açıklamasında, “Sonic bize, ilgi alımlı oyunlar ve dünyalar yaratırsak, bunun sinemalar üzere işin öteki kısımlarına da ilham verebileceğini gösterdi” dedi.

Sega tarafından hazırlanan fragmanda, beş imale yer verildi. Her serinin ikonik tarzlarını ve oynanışını vurgulayan şirket, retro köklerini yeni jenerasyonla tanışmak istiyor. Önümüzdeki yıllarda 90’ların sevilen serilerinin dönüşünü görmek heyecan verici olacak.

Yine de şu anda hazır bir proje olmadığının altını çizelim. Yalnızca Shinobi, Jet Set Radio, Crazy Taxi, Streets of Rage ve Golden Axe’in çağdaş platformlara döneceğini biliyoruz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/sega-crazy-taxi-jet-set-radioyu-remake

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir