Brothers: A Tale of Two Sons remake geliyor!

İki kardeşin kıssasını anlatan Brothers: A Tale of Two Sons, Unreal Engine 5 motorunda baştan aşağı tekrar yapılıyor. Çıkış tarihi de muhakkak.

Brothers: A Tale of Two Sons remake geliyor!
  • 0
  • 2
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Oyun meraklıları için heyecan verici bir açıklama yapan 505 Games, büyük beğeni toplayan Brothers: A Tale of Two Sons için yine üretimin yakında yayınlanacağını duyurdu. Evvelce Ovosonico olarak bilinen Avantgarden tarafından geliştirilen remake, Unreal Engine 5 kullanılarak kapsamlı bir yine yapılandırmadan geçirildi ve oyuncular için görsel olarak çarpıcı ve sürükleyici bir tecrübe vaat ediyor.

Brothers: A Tale of Two Sons remake, 28 Şubat 2024’te tüm platformlarda satışa çıkacak

Çıkış tarihi 28 Şubat 2024 olarak planlanan oyun PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Windows platformlarında, PC versiyonu ise Steam, Epic Games Store ve GOG’da satışa sunulacak.

Brothers: A Tale of Two Sons, daha sonra 2018’de A Way Out ve 2021’de It Takes Two üzere oyunlarla muvaffakiyete ulaşan ünlü direktör Josef Fares’in birinci görüntü oyunu projesiydi. Her üç oyun da, her biri farklı bir anlatıya sahip olmasına karşın, ortak bir işbirliğine dayalı çok oyunculu oyun temasını paylaşıyor. Orjinal oyun Payday serisiyle tanınan Starbreeze AB tarafından geliştirildi ve fikri mülkiyet hakları daha sonra 505 Games tarafından satın alındı.

Remake’in ardındaki stüdyo olan Avantgarden, dramatik anlatımı ve yenilikçi oynanışıyla beğeni toplayan Last Day of June’daki çalışmalarıyla tanınıyor. Brothers’ın yine üretiminin orijinalinin özünü korurken, daha sürükleyici bir kıssa anlatımı tecrübesi sunmak için Unreal Engine 5’in teknolojik gelişmelerinden yararlanması bekleniyor.

Remake’in dikkat cazip bir tarafı de denetim sistemi. Birinci olarak 2013 yılında Xbox 360, Windows ve PlayStation 3 için piyasaya sürülen oyun, iki oyuncunun tek bir kumanda kullanarak her iki kardeşi de yönetebildiği eşsiz bir denetim şemasına sahipti.

Mobil aygıtlarda ve Nintendo Switch’te daha sonra yayınlanan sürümlerde her bir kardeşin başka kontrolcülerle bağımsız olarak denetim edilmesine imkan tanıyan bir seçenek sunuldu. Bu kendine has denetim formülü yakında çıkacak olan tekrar üretimde da korunacak.

Josef Fares tekrar üretimde direkt yer almasa da, proje için duyduğu heyecanı lisana getirerek şunları söyledi: “Brothers’a yeni bir hayat geldiğini görmek bir ayrıcalık. Avantgarden bu öyküyü yeni bir kuşağın deneyimlemesi için geri getirerek mükemmel bir iş çıkardı.”

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/brothers-a-tale-of-two-sons-remake

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir