BluTV, dünya devine satıldı! İşte yeni sahibi

Sevilen yerli içerik ve yayın platformu BluTV satıldı! İşte BluTV’nin yeni sahibi olan şirket ve yapılan satışın ayrıntıları…

BluTV, dünya devine satıldı! İşte yeni sahibi
  • 0
  • 3
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Sıfır Bir, Behzat Ç. üzere üretimlerle ünlenen, sevilen yerli dijital içerik platformu BluTV satıldı. Yapılan satışla birlikte dünya devi yayıncı şirketi de Türkiye’ye resmi olarak gelmiş oldu. İşte sevilen yerli dijital yayın platformu BluTV ve satışıyla ilgili detaylar…

Warner Bros Discovery, BluTV’nin tamamını satın aldı!

T24’ün haberine nazaran, geçtiğimiz aylarda yabancı yayın platformu HBO ile yapılan mutabakat sonucunda dünya genelinde sevilen HBO içeriklerini Türkiye’de yayınlamaya başlayan BluTV bugün yapılan satış sonucunda dünya devi Warner Bros Discovery’e satıldı. Hususla ilgili olarak gelen yorumlarda dünya devinin Türkiye’ye giriş yapması ana gündemde.

BluTV’yi Warner Bros Discovery’nin satın almasıyla birlikte Disney’den sonra en büyük 2. yayın markası da Türkiye’ye girmiş oldu. Hatırlayacağınız üzere Fox Kümesi Türkiye’ye birinci olarak giriş yapmıştı ve ortadan geçen süreçte marka Disney tarafından satın alınmıştı. Bununla birlikte Türkiye’de yerli Disney üretimleri çekilmeye başlanmış ve dünya pazarına sunulmuştu.

Disney’in akabinde Warner Bros Discovery markasının da Türkiye’ye giriş yapmasıyla birlikte pazar düzgünce hareketlenecek. Birbirine rakip yerli üretimlerin sayısı artacak ve hem ülke içerisine giren döviz ölçüsü artacak hem de içerikler ortasındaki rekabet sayesinde kalitelerde artışlar yaşanacak.

Aslında daha evvelden de pay sahibiydi!

Aslına baktığınızda Warner Bros Discovery ve BluTV’nin ortası daha öncesinde de sıkı fıkıydı. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yıl Warner Bros, BluTV’nin paylarının bir kısmını satın almıştı. Devam eden süreçte daha fazla pay satın alması beklenen Warner Bros direkt olarak platformu kendi bünyesine katmak istedi ve platform paylarının tamamını satın aldı.

HABERİMİZ GÜNCELLENİYOR!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/blutv-satildi-iste-yeni-sahibi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir