Bitcoin bedeli rekor kırıyor! Tüm vakitlerin doruğunu gördü

Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? Tanınan kripto para ünitesi, TL karşısında tüm vakitlerin rekorunu kırdı. İşte ayrıntılar.

Bitcoin bedeli rekor kırıyor! Tüm vakitlerin doruğunu gördü
  • 0
  • 4
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kripto para dünyasında yükseliş sürüyor. Son haftalarda beklenmedik sayılara ulaşan Bitcoin fiyatı, 41 bin doları geçti. Bu durum ise TL karşısında yeni bir rekora imza atmasını sağladı. Dolar karşısında en yüksek noktasından uzakta olsa da, TL bazında 1,2 milyon TL düzeyini geçmiş durumda.

Bitcoin fiyatı 1,2 milyon TL’yi geçti

Bitcoin, geçtiğimiz hafta bouynca fiyat yükselişini sürdürerek 40 bin doların üzerine çıktı. Binance’e nazaran başkan kripto para ünitesi şu anda 41 bin 300 dolar civarında süreç görüyor ve haftalık yüzde 10’un üzerinde artış yaşadı.

TL bazında ise daha değişik durumlar yaşanıyor. Aktüel döviz kuruna nazaran Bitcoin/TL fiyatı 1 milyon 205 bin lirayı aşmayı başardı. Bu da TL karşısında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştığını gösteriyor.

Analistler, kripto paralardaki bu artışı ABD’nin sunduğu Bitcoin ETF beklentisine bağlıyor. Şu anda incelenmekte olan çok sayıda ETF başvurusu bulunuyorken, Ocak ayına kadar yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Bitcoin vadeli süreçlerine olan ilgi aslında sayılar üzerinden görülebiliyor. Örneğin vadeli süreçler, kripto paranın 60 bin doları gördüğü 2021’den bu yana birinci defa 4 milyar doları aştı. Artan vadeli süreçler, büyük yatırımcıların da ilgisini bu alana yönlendirdiğini gösteriyor.

Teknik tahliller ise Bitcoin’in önümüzdeki haftalarda 42 bin dolara çekilmeden evvel 45 bin doları görebileceğini ortaya koydu. Analistler, bir sonraki yükseliş için 40 ila 42 bin dolar düzeyini direnç noktası olarak görüyor.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Not: Bu haberdeki bilgiler yatırım tavsiyesi değildir.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/bitcoin-tl-fiyati-rekor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir