Artvin’de Gençler Bağımsız Belediye Lider Adayı Çıkarmaya Hazırlanıyor

Yaklaşan mahallî seçimler öncesinde Artvin’de bir ortaya gelen gençler bağımsız belediye lider adayı çıkarmaya hazırlanıyor. Gençlik hareketinin sözcüsü Onur Dede aday çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Artvin’de Gençler Bağımsız Belediye Lider Adayı Çıkarmaya Hazırlanıyor
  • 0
  • 5
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

UĞUR İSTANBULLU

Yaklaşan mahallî seçimler öncesinde Artvin‘de bir ortaya gelen gençler bağımsız belediye lider adayı çıkarmaya hazırlanıyor. Gençlik hareketinin sözcüsü Onur Dede aday çalışmalarıyla ilgili, “Memleketimizde yaşayan ve memleketimizin sıkıntılarını bilen ve beraberinde de sıkıntılar karşısında teklifleri olan gençleriz ve bir ortaya geldik ve mahallî seçimlerde bağımsız aday gösterme kararı çıktı ve biz de önümüzdeki süreçte bağımsız aday olarak adayımızı açıklayıp Artvin yerelinde seçimlerde kendi adayımızla hareket edeceğiz. İnsanlarımızın ve gençlerimizin Artvin’e gelmesi için bir sebep sunmamız lazım. Artvin’i daha yaşanılır bir hale getirmemiz lazım” dedi.

Yerel seçimler öncesinde partilerde aday adaylıkları öne çıkarken Artvin’de farklı bir çalışma başladı. Hiçbir siyasi partiyle bağlantılı olmadıklarını açıklayan Artvinli gençler vilayet merkezinde bağımsız belediye lideri adayı göstermek için yola çıktılar. Kendilerini Bağımsız Gençlik Hareketi olarak isimlendiren gençlik hareketinin sözcüsü Onur Dede, “Herhangi bir siyasi hareketle kontağımız yok, Artvin’de yaşayan gençlerle birlikte yola çıktık. Hiçbir siyasi hareketle temasımız olmadığı üzere Artvin’de yaşayan ve Artvin’in sıkıntılarını bilen ve kendince ortaklaştıran ve gençlerin bir ortaya geldiği ve omuz omuza hareket eden bir gençlik hareketiyiz” diye konuştu.

“BEKLENTİMİZ TARAFINDA DEĞİŞİM OLMAMASI HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI”

Onur Dede şunları söyledi:

“Memleketimizin meselelerini bilen ve siyasetin içinde olan insanlarız ve gerek yaptığımız iş ve sokağa indiğimizde etraftan aldığımız reaksiyonlar bunu artık bir mecburilik haline getirmiştir. 2019 mahallî seçimler sonrasında belediyenin el değiştirmesine karşın bizim beklentimiz istikametinde bir değişimin olmaması bizlerde hayal kırıklığı yaratmıştır. Mevcut idareden Artvin’de bilhassa gençlere yönelik gereğince bir çalışma görmediğimiz için ve aslında evvelki idarelerden de gençlere dönük bir çalışma görmemiştik. Artık Artvin gençlerinin inisiyatif geliştirmeleri mecburilik olmuştur. Biz de memleketimizde yaşayan ve memleketimizin problemlerini bilen ve beraberinde de problemler karşısında teklifleri olan gençleriz ve bir ortaya geldik ve lokal seçimlerde bağımsız aday gösterme kararı çıktı ve biz de önümüzdeki süreçte bağımsız aday olarak adayımızı açıklayıp Artvin yerelinde seçimlerde kendi adayımızla hareket edeceğiz.

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYLE BAĞIMIZ YOK”

Herhangi bir siyasi hareketle ilişkimiz yok, Artvin’de yaşayan gençlerle birlikte yola çıktık. Artvin’de yaşayan ve Artvin’in problemlerini bilen ve kendince ortaklaştıran ve gençlerin bir ortaya geldiği ve omuz omuza hareket eden bir gençlik hareketiyiz. Bilhassa Artvin merkezinin başka ilçelerden bir farkı var şöyle genç nüfus olarak öbür ilçelere nazaran Artvin merkezde genç nüfus daha fazla. Hala o siyasi bakış açısıyla ve demode kalmış ve 70’lerin, 80’lerin, 90’ların siyasetiyle yönetiliyoruz. Bizim Artvin’deki belediyeden beklentimiz, bunlar değil ve biz tam da bu nokta farklı bir şey ortaya çıkarmak istiyoruz. Yani temel çıkış gayemiz şu; üniversiteyi dışarıda bitirmiş Artvin’e dönmüş ve tıpkı vakitte üniversitesini de burada okumuş ya da Artvin’den hiç dışarı çıkmamış gençler olarak, Artvin’de kalmamız için kendimize bir sebep bulmamız ya da üniversite için dışarı giden gençlerin Artvin’e dönmesi için bizim bu gençlere bir sebep bulmamız gerek. Biz tam da bu noktada hareket ederek yola çıkıyoruz. Yani burada insanlarımızın ve gençlerimizin Artvin’e gelmesi için bir sebep sunmamız lazım. Artvin’i daha yaşanılır bir hale getirmemiz lazım.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Haberler.com

https://www.haberler.com/politika/artvin-de-gencler-bagimsiz-belediye-baskan-adayi-cikarmaya-hazirlaniyor-16571783-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir