Apple, Android’e iMessage getiren uygulamayı kapattı!

Android telefonlara iMessage takviyesi getiren Beeper Küçük uygulaması Apple’ın müdahalesiyle artık çalışmıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Apple, Android’e iMessage getiren uygulamayı kapattı!
  • 0
  • 8
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Birkaç gün evvel tanıtılan Beeper Mini isimli uygulama Android telefonlara iMessage desteği getirdi. Durumdan rahatsız olan Apple, Beeper Küçük uygulamasının kullandığı teknikleri tespit etti ve uygulamanın çalışmasını durduracak tedbirler aldı.

Beeper Küçük artık çalışmıyor!

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Beeper Küçük, aylık 1.99$ fiyat karşılığında Android kullanıcıların iMessage kullanmasını sağlıyordu. Durumdan rahatsız olan Apple, güvenlik ve zımnilik açısından değerli riskler oluşturduğunu söylediği uygulamanın kullandığı teknikleri tespit etti ve uygulamayı engelledi.

Hafta sonu Reddit’teki birçok kişi, uygulamanın artık çalışmadığını belirttiler. Uygulamaya giren kullanıcılar şu kusur iletisiyle karşılaştıklarını söyledi: “Sunucuda arama başarısız oldu: arama isteği vakit aşımına uğradı.”. Biz de uygulamaya girdiğimizde tıpkı iletiyle karşılaştık.

Beeper’dan bir şirket temsilcisi Reddit’te şu iletisi yazdı:

Beeper Küçük tarafında bir kesintiyle uğraşıyoruz. Bunun farkındayız ve şimdiden düzeltmeye çalışıyoruz.”

Apple Android’de iMessage istemiyor!

Apple bu uygulamayla ilgili tutumunu net bir formda ortaya koydu. Apple Kıdemli Halkla Bağlantılar Müdürü Nadine Haijayaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Apple olarak eserlerimizi ve hizmetlerimizi bölüm önderi kapalılık ve güvenlik teknolojileriyle geliştiriyoruz. iMessage’a erişim sağlamak için geçersiz kimlik bilgilerinden yararlanan teknikleri engelleyerek, kullanıcılarımızı korumak için adımlar attık.”

Apple’ın attığı bu adım sonrasında farklı görüşler ortaya atıldı. Bir taraf Apple’ı desteklerken, bu durumu eleştirenler de oldu. Husus hakkında ABD senatörü Elizabeth Warren, X’te Apple’a seslendi ve şunları söyledi:

Büyük teknoloji yöneticileri, rakiplerini ezerek karlarını koruyor.”

Konu hakkında sizlerin fikri nedir? Bizimle yorum kısmından fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/apple-beeper-mini-imessage-android

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir