Apple, 2. Kuşak AirPods Pro için farklı olarak USB-C şarj kutusu satışa sundu! İşte fiyatı!

Artık Apple Store’dan 2. Jenerasyon AirPods Pro için bağımsız bir USB-C şarj kutusu satın alabilirsiniz. İşte Türkiye fiyatı!

Apple, 2. Kuşak AirPods Pro için farklı olarak USB-C şarj kutusu satışa sundu! İşte fiyatı!
  • 0
  • 1
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Bildiğiniz üzere Apple, tüm aygıtlarında ve aksesuarlarında kademeli olarak Lightning’den USB-C bağlantı noktasına geçiş yapıyor. Şirket yakın vakitte USB-C ilişki noktası bulunan yeni bir Apple Pencil’ı piyasaya sürdü ve artık de dikkatini AirPods Pro şarj kutusuna verdiği görülüyor. Artık 2. Kuşak AirPods Pro USB-C Şarj Kutusu Apple Store’da satışa sunuldu.

2. Kuşak AirPods Pro USB-C Şarj Kutusu: 3599 TL!

Apple’ın USB-C geçişi, yeni iPhone 15 serisinin duyurulmasının akabinde başladı. O denli ki standart modeller de dahil olmak üzere serinin tamamında bir USB-C ilişki noktası bulunuyor. iPhone 15 serisinden evvel USB-C irtibat noktası sadece iPad ve MacBook’larda mevcuttu. Lakin şirket, aksesuarlar da dahil olmak üzere tüm aygıtlarında yavaş yavaş yeni standardı sunmaya başlıyor.

AirPods Pro’nuz varsa, Apple’ın 3599 TL karşılığında sattığı 2. Kuşak AirPods Pro USB-C Şarj Kutusu aracılığıyla onu USB-C uyumlu hale getirebilirsiniz. Apple, Eylül etkinliğinde yeni AirPods Pro 2’yi tanıttı. Fakat halihazırda Lightning kasalı AirPods Pro 2’ye sahip olan müşterilerin yeni USB-C standardına yükseltme seçeneği yoktu. Apple’ın satışa sunduğu bu seçenek de tam bu kullanıcılar için.

Yeni USB-C AirPods Pro kılıfı, USB-C ilişki noktasının yanı sıra IP54 sertifikasına sahip. Yani toza karşı daha güzel dayanıklılık sunuyor. Bunun yanı sıra yeni eser, rastgele bir tasarım değişiklikliği getirmiyor. Ayrıyeten AirPods Pro’nuzun fonksiyonelliğini de geliştirmiyor.

Belirtildiği üzere Apple, yeni AirPods Pro USB-C kasasını bağımsız bir aksesuar olarak 3599 TL’den satışa sundu. Ayrıyeten Lightning temas noktasına sahip AirPods Pro şarj kutunuzdan mutluysanız en son sürüme yükseltme yapmanıza gerek olmadığını da belirtmekte yarar var. Yani Apple bu durumda kullanıcıları zarurî tutmuyor.

AirPods Pro (2. nesil) için MagSafe Şarj Kutusu (USB‑C) Özellikleri

Uyumluluk AirPods Pro (2. Nesil)
Bağlantı Tipi USB‑C
Çip Tam Pozisyon Bulma Özellikli U1 Çip
Sesli Bulma Özelliği Var (Hoparlörden ses çalabilme)
Dayanıklılık Derecesi IP54 (Toza, tere ve suya dayanıklı)
Şarj Edilebilme Apple Watch ve MagSafe şarj aygıtı ile; USB-C yahut Qi şarj aygıtıyla
Ağırlık 50,8 gram
Boyutlar Uzunluk: 45,2 mm, Genişlik: 60,6 mm, Derinlik: 21,7 mm

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

Kaynak : https://shiftdelete.net/apple-2-nesil-airpods-pro-usb-c-sarj-kutusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir