Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, MKE Ankaragücü’ne takviye verdi

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, MKE Ankaragücü’nün küme düşürülmesiyle ilgili çıkan telaffuzlara karşı çıkarak, kulübün kurumsal yapısına ziyan verilmemesi gerektiğini belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş, MKE Ankaragücü’ne takviye verdi
  • 0
  • 3
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Lideri Mansur Yavaş, “‘ Mke Ankaragücü küme düşürülecek’ telaffuzları Ankara’nın asırlık markasının kurumsal yapısına ziyan verecek bir kampanya oluşturulmak istendiğini gözlemliyoruz. Cezanın toplum nezdinde topluluğun tamamına uygulanması üzere bir anlayışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Başkanı Yavaş, toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “11 Aralık Pazartesi günü oynanan MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor maçının akabinde yaşanan, hiç kimsenin tasvip etmediği, sporun barış ve kardeşlik hukuku ile sportmenliğe karşıt olay hepimizi derinden üzdü. Olayın akabinde devletimizin tüm üniteleri harekete geçmiş ve sorumlular hakkında gerekli yasal süreç başlatılmıştır. Tüm bunlara karşın, kimi çevrelerce ‘MKE Ankaragücü küme düşürülecek’ telaffuzlarının üretilmeye başladığını ve Ankara’nın asırlık markasının kurumsal yapısına ziyan verecek bir kampanya oluşturulmak istendiğini gözlemliyoruz. Cezanın toplum nezdinde topluluğun tamamına uygulanması üzere bir anlayışı kabul etmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Başkanı Yavaş, ” Ankaragücü, Türk’ün kutlu zaferi olan Kurtuluş Savaşı’nın, İmalat-ı Harbiye’nin; bu uğurda çalışan, üreten, can veren vatan sevdalılarının kulübüdür. Asla yalnız değildir, Ata’mızdan bize emanettir. Tüm bu nedenlerle, bireylerin yaptığı yanılgıların 113 yıllık MKE Ankaragücü topluluğuna mal edilmemesi gerektiğini bir sefer daha belirtiyor, bu mevzuda tüm kamuoyunun hassasiyetle davranacağına yürekten inanıyorum” tabirlerine yer verdi. – ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Haberler.com

Kaynak : https://www.haberler.com/yerel/ankara-buyuksehir-belediye-baskani-mansur-yavas-mke-ankaragucu-ne-destek-verdi-16624594-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir