Adeta fotoğraf makinesi: İşte çözünürlük hükümdarı telefonlar!

Akıllı telefonların lensleri günden güne gelişiyor. İçeriğimizde 2023’ün çözünürlük şampiyonları yer alıyor.

Adeta fotoğraf makinesi: İşte çözünürlük hükümdarı telefonlar!
  • 0
  • 0
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Akıllı telefon dünyası, teknolojideki en büyük rekabete mesken sahipliği yapıyor. Hal bu türlü olunca şirketler, birbirinden güçlü donanımlarla birbirleriyle yarışıyor. İçeriğimizde de 200 Megapiksel çözünürlüğe sahip en âlâ akıllı telefonları listeledik.

200 Megapiksel çözünürlüklü en düzgün akıllı telefonlar

Öncelikle Megapiksel (milyon piksel) ile tabir edilen kamera çözünürlüğünün fazla olması, çekilen fotoğraflardaki noktaların sayısını arttırır. Bu durum daha kaliteli bir görsel elde etmemizi sağlar. Lakin kaliteli görseller elde etmek için yüksek çözünürlüklü kameraların tek koşul olmadığını da belirtelim. İşte listelediğimiz telefonlar;

Samsung Galaxy S23 Ultra

Listemizin başında Android dünyasının en savlı aygıtı bulunuyor.Donanımıyla üst seviye olan, hatta kimi performans testlerine nazaran iPhone 14 serisinden bile güçlü olan aygıt art panelinde dörtlü bir kamera dizilimiyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. 200 Megapiksel ISOCELL HP2 ana kameraya 12 Megapiksel ultra geniş açı, 10 Megapiksel telefoto kamera ve 10 Megapiksel periskop telefoto kamera dizilimi eşlik ediyor

Xiaomi 12T Pro

Xiaomi, akıllı telefon dünyasında kıymetli bir yer ediniyor. Şirket, ürettiği orta ve amiral gemisi telefonlarla pazardaki yerini her geçen gün geliştiriyor. Şirket, geçtiğimiz yılın Ekim ayının birinci haftasında Xiaomi 12T Pro modeliyle 200 Megapiksel sensör ailesine giriş yaptı. Xiaomi 12T Pro, f/1.69 diyafram açıklığına ve Optik Manzara Sabitleme (OIS) özelliğine sahip 200 Megapikselkamera ile dalın en âlâ kamerasına sahip modelleri ortasında yerini aldı.

Honor 90 Pro

Huawei’den ayrılarak bağımsız bir şirket olarak yoluna devam eden Honor, son devirde adeta sıçrama gerçekleştiriyor. Şirketin geçtiğimiz Mayıs ayında tanıttığı Honor 90 Pro’nun ön tarafında 50 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlüklerinde çift kamera bulunuyor. Art tarafında ise 200 Megapiksel ana kamera, Optik Manzara Sabitleyici (OIS) teknolojisi ile desteklenen 32 Megapiksel telefoto lens ve 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera formunda. Hem ön hem de art kamera ile 4K‘da 30 FPS görüntü kaydı alabilmek mümkün.

Redmi Note 13 Pro+ ve Redmi Note 12 Pro+

Xiaomi ismi altında markalaşan Redmi, Note serisiyle ülkemizde de büyük bir beğeni topluyor. Şirket, Redmi Note 13 Pro+ modelinin art panelinde 200 Megapiksel Samsung ISOCELL HP3 lens kullandı. O denli ki şirket, modelin selefi olan Redmi Note 12 Pro+’ta da OIS özellikli 200 megapiksel Samsung HPX’e yer vermişti.

Infinix Zero Ultra

Hong Kong merkezli akıllı telefon üreticisi Infinix, ismini duyurmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz yılın Eylül ayında 200 megapiksel kamerayla sahne aldı. 180W Thunder Charge dikkatleri çeken modelin ana kamerası, 13 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 2 Megapiksellik kamerayla donatıldı.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/cozunurluk-krali-telefonlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir