AA ve Bilişim Vadisi ortasında yapay zeka anlaşması!

Anadolu Ajansı ve Bilişim Vadisi tarafından bugün imzalanan protokol ile birlikte “medyada yapay zeka” bahislerinde iş birliği yapılacak.

AA ve Bilişim Vadisi ortasında yapay zeka anlaşması!
  • 0
  • 2
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

ChatGPT üzere AI programlarının günden güne geliştiği ve hayatımızda yer aldığı bugünlerde yeni iş birlikleri de yapılıyor. Bu kapsamda Anadolu Ajansı ve Bilişim Vadisi yeni bir iş birliği protokolü imzaladı. Yapay zeka teknolojilerini kapsayan yeni iş birliği ile ilgili tüm ayrıntılar haberimizde…

AA ve Bilişim Vadisi ortasında Medya Teknolojileri İş Birliği Protokolü imzalandı!

Anadolu Ajansı ve Bilişim Vadisi güçlerini birleştirerek “Medyada Yapay Zekayı Yönetmek” forumunu düzenledi. Turkcell’in ana sponsoru olduğu forumda medya ve yapay zeka başlıkları gündemdeydi. Değerli ayrıntıların yer aldığı panelin akabinde AA ve Bilişim Vadisi yeni bir protokole imza attı.

“Medya Teknolojileri İş Birliği Protokolü” olarak isimlendirilen bu yeni iş birliği birçok alanı kapsıyor. Medya bölümünde günden güne yer almaya başlayan yapay zeka konusu birinci sırada. İş birliği kapsamında medya kesimine yönelik bu projeler aktif bir biçimde takviye alacak.

Bilişim Vadisi, AA Kuluçka Merkezi projesi kapsamında ise bu protokolün birinci projesi hayata geçecek. “Anadolu Ajansı Medya Teknolojileri Hackathonu” organizasyonunda Bilişim Vadisi bu protokol ile paydaş kurum sıfatıyla yer alacak. Protokolü AA İdare Şurası Lideri ve Genel Müdürü Serdar Karagöz ve Bilişim Vadisi Genel Müdürü Erkam Tüzgen imzaladı.

Konuyla ilgili olaraksa AA Genel Müdürü Serdar Karagöz “Medyada yapay zeka etik kullanım rehberini oluşturmak istiyoruz” ifadelerine yer verdi. Akabinde kelamı alan Bilişim Vadisi Genel Müdürü Erkam Tüzgen ise “AA ile imzaladığımız protokolle hackathon müracaatları bugün başlayacak” diyerek müracaatlar hakkında bilgilendirme yaptı.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın. Daha fazlası için ShiftDelete.Net YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Shiftdelete

Kaynak : https://shiftdelete.net/aa-bilisim-vadisi-medya-teknolojileri-is-birligi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir