Zonguldak’ta Kış Lastiği Kontrolleri Devam Ediyor

Zonguldak Vilayet Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timlerince karayolunda yapılan kontrollerde kış lastiği kullanımının ehemmiyeti vurgulandı.

Zonguldak’ta Kış Lastiği Kontrolleri Devam Ediyor
  • 0
  • 0
  • 4 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Zonguldak‘ta jandarma takımlarınca kış lastiği kontrolleri sürüyor.

Zonguldak Vilayet Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması Timlerince karayolunda; soğuk hava kaidelerinde karlı ve buzlu yollarda inançlı bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı trafik kazalarının ve trafik kazalarından kaynaklı vefat ve yaralanmaların minimuma indirilmesi için 1 Aralık – 1 Nisan tarihleri ortasında uygulanan kış lastiği zaruriliği çerçevesinde “Kış Lastiği ve Donanımı” kontrolleri yapıldı. Kontroller sonunda şoförlere, “Kış lastiklerinin 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu yerlerde yaz lastiklerine oranla daha âlâ yol tutuş ve yüksek güvenlik sağladığından ötürü mecburî olmayan araçlar içinde kış lastiğinin takılmasının önemi” konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Zonguldak Vilayet Jandarma Komutanlığı takımlarının belirtilen tarih aralığında kontrol ve denetimlere devam edeceği açıklandı. – ZONGULDAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Haberler.com

https://www.haberler.com/3-sayfa/zonguldak-ta-kis-lastigi-denetimleri-devam-ediyor-16590236-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir