Zonguldak’ta Göçük Altında Kalan 21 İşçi Kurtarıldı

Zonguldak’ta meydana gelen heyelan sonucu göçük altında kalan 21 işçi, arama-kurtarma çalışmalarıyla kurtarılarak hastanelere kaldırıldı. Göçük altında kalanların sıhhat durumlarının yeterli olduğu belirtildi.

Zonguldak’ta Göçük Altında Kalan 21 İşçi Kurtarıldı
  • 0
  • 0
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

GÖÇÜK ALTINDA KALAN 21 ÇALIŞANIN TAMAMI KURTARILDI

Zonguldak‘ta meydana gelen heyelanla ilgili AFAD Başkanlığı’nın toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda 21 işçinin göçük altında kaldığı ve kurtarılarak hastanelere kaldırıldıkları belirtildi. Göçük altında kalan anne ve oğlu için arama- kurtarma çalışmalarına, madenci, itfaiye ve 112 gruplarının katıldığının belirtildiği açıklamada, “Arama- kurtarma çalışmaları sırasında ikinci bir heyelan meydana gelmiş ve takımlarımızdan 21 işçi göçük altında kalmıştır. Göçük altında kalan çalışanlarımız kurtarılarak hastaneye sevk edilmiş olup sıhhat durumlarının âlâ olduğu bilgisi alınmıştır. Yaralı işçimize Allah’tan acil şifalar dileriz. Bölgede arama- kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Ankara, Sakarya, İstanbul, Eskişehir, Afyonkarahisar, Düzce, Çorum, Karabük AFAD vilayet gruplarımızdan Arama- Kurtarma İşçimiz, araç ile çalışmalara dayanak vermek üzere bölgeye sevk edilmiştir” tabirleri yer aldı.

O ANLARI ANLATTI

İlk heyelan sonrası arama- kurtarma takımlarının toprak altında kaldığı 2’nci heyelan anlarını anlatan Hayrullah Malakçı (60), “Çalışma anında ansızın orada ikinci kayma oldu. O anda orası karıştı. Kime ne olduğu aşikâr olmadı. O anda canla başla çalışıldı. Orada emniyet güçleri duranları dağıttı. Biz de kendimizi sıkıntı kurtardık. Kendimizi sıkıntı attık aşağıya. Orada kurtarma takımları çalışıyordu. Onlar da bir şey anlayamadan hepimiz heyelanı yaşadık. İçeridekileri tanıyorum, onlara ulaşılamadı. O heyelan anında durduruldu çalışma. Şu an devam ediyor. Korktum, kendimi kaybettim o an. Çamurların içinden kaçtık, kıl hissesi kurtardık kendimizi” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/zonguldak-ta-gocuk-altinda-kalan-21-personel-kurtarildi-16613277-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir