Zonguldak’ta düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 3 kuşkulu tutuklandı

Zonguldak’ta gerçekleştirilen dolandırıcılık operasyonunda Bursa’da gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı. Şüphelilerin kripto para dolandırıcılığı yaparak 35 kişiyi 10 milyon 800 bin lira dolandırdığı belirlendi. Operasyon sonucunda kabahatten elde edilen lüks araçlara, altın ve nakit paralara ve banka hesaplarına el konuldu.

Zonguldak’ta düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda 3 kuşkulu tutuklandı
  • 0
  • 3
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Zonguldak‘ta düzenlenen dolandırıcılık operasyonu kapsamında Bursa’da gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Siber Hatalarla Gayret Şubesi takımlarının yürüttüğü çalışmalarda 5 kişilik çetenin kripto para dolandırıcılığı yaptığı belirlendi.

Soruşturma kapsamında 35 kişiyi para kazandırma vaadiyle 10 milyon 800 bin lira dolandırdıkları tespit edilen şüpheliler, düzenlenen “Kırık Zincir Operasyonu”yla Bursa’da yakalandı.

Kente getirilerek emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen zanlılardan E.C.Ö, O.Ö. ve B.S.Y. çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, M.U.Ö. ile H.Ö. hür bırakıldı.

Çeşitli gelir kümesinden vatandaşları mağdur eden kripto dolandırıcılık çetesinin kabahatten elde ettikleri lüks araçlara, ikametlerindeki altın ve nakit paralar ile bankalardaki hesaplarına ve mal varlıklarına el konuldu.

Kaynak: AA / Siyaset

Haberler.com

https://www.haberler.com/politika/zonguldak-ta-duzenlenen-dolandiricilik-operasyonunda-3-supheli-tutuklandi-16571526-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir