Zara’nın yeni koleksiyonu infial yarattı! Fotoğraftaki cansız vücutlar Filistin’e gönderme olarak yorumlandı

Giysi markası Zara’nın yeni koleksiyonu için paylaştığı fotoğraflarda yer alan enkaz ve cansız vücut maketleri toplumsal medyada infial yarattı. Kampanyanın Gazze’ye gönderme olduğu argüman edilirken, kefene sarılı cansız vücutların fotoğraflarıyla kampanya fotoğrafları ortasındaki benzerliğe dikkat çeken çok sayıda kullanıcı markaya yönelik boykot daveti yaptı. Öte yandan dekor için oluşturulan duvar kağıdı yırtığının biçimi de Filistin haritasına benzetildi.

Zara’nın yeni koleksiyonu infial yarattı! Fotoğraftaki cansız vücutlar Filistin’e gönderme olarak yorumlandı
  • 0
  • 3
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Giyim markası Zara‘nın yeni koleksiyonuna ait yayınladığı fotoğraflardaki enkaz ve ceset maketleri, toplumsal medyada Filistin’e gönderme olarak yorumlandı.

ZARA’NIN YENİ REKLAM KAMPANYASI İNFİAL YARATTI

Türkiye dahil 93 ülkede 2.200’ün üzerinde mağazası bulunan hazır giysi şirketi Zara‘nın yeni reklam kampanyası ile tanıttığı son koleksiyonu toplumsal medyada büyük öfkeye neden oldu.

VİCDAN SAHİBİ İNSANLARI AYAĞA KALDIRAN “KOLEKSİYON”

Dördüncü Zara Atelier koleksiyonu, Amerikalı model Kristen McMenamy’nin fotoğraflarda giydiği bir ceketten ibaret. Fakat, yaşanan soykırıma karşı vicdan sahibi insanları ayağa kaldıran keskin bölümlü ceket değil.

BENZERLİK AÇIK MESAJ

İnternette beşerler, İsrail-Filistin savaşında şehit olanların beyaz kefene sarılmış cesetlerinin fotoğrafları ortasındaki benzerliklere dikkat çekti.

SOSYAL MEDYADA BOYKOT ÇAĞRISI

Sosyal medya kullanıcıları insanları “Zara’yı boykot etmeye” teşvik etti. oda perakendecisi, 8 Aralık’ta toplumsal medya hesabından serinin son üyesini tanıtan fotoğraflar yayınladı. Fotoğraflardan birinde McMenamy beyaz bir kumaşla kaplı bir modeli taşırken, bir başkasında ise model ahşap bir kutunun içinde duruyor.

ZARA PAYLAŞIMI SİLDİ

Zara çığ üzere büyüyen reaksiyonlar sonrası kelam konusu paylaşımı sildi fakat olayla ilgili bir açıklama yapmadı.

GAZZE’DE 17 BİNDEN FAZLA ŞEHİT VAR

İsrail‘in Gazze Şeridi’ne hücumlarında en az 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i bayan olmak üzere 17 bin 487 Filistinli şehit oldu. Enkaz altında binlerce meyyit olduğu bildiriliyor.

Haberler.com

https://www.haberler.com/haberler/zara-nin-yeni-koleksiyonu-infial-yaratti-16613539-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir