YouTuber’ların yorumlar üzerindeki denetimi artıyor

YouTube, içerik oluşturucuların görüntülerine yapılan yorum akışını süreksiz olarak frenlemelerine imkan tanıyan yeni bir özellikle…

YouTuber’ların yorumlar üzerindeki denetimi artıyor
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

YouTube, içerik oluşturucuların görüntülerine yapılan yorum akışını süreksiz olarak frenlemelerine imkan tanıyan yeni bir bilhassa hayatlarını kolaylaştırıyor. Artık YouTuber’lar çok daha fazla denetime sahip olacaklar.

YouTube içerik üreticilerinin kullanabileceği yeni Duraklat seçeneği

Uygun bir biçimde isimlendirilen “Duraklat” seçeneği, kendilerini sık sık yorum tufanında boğulurken bulan ve yorum kısmını yoldaşlık ve çatışmanın çarpıştığı dijital bir Kolezyum’a dönüştüren içerik oluşturucular için beğenilen bir eklenti olacak.

Bu yeni fonksiyonellik, YouTube’un içerik oluşturucuların insanüstü olmadığının ve yorum kısımlarını tesirli bir biçimde yönetmek için biraz nefes almaya gereksinim duyduklarının farkına varmasıyla ortaya çıktı. Duraklatma seçeneği, içerik oluşturuculara mevcut yorumları görünür tutarken yeni yorumları süreksiz olarak durdurma esnekliği vermek üzere tasarlandı.

Bu, içerik oluşturucuların artık uyanık bir yorum polisi olmak, yayınlamadan evvel yorumları manuel olarak gözden geçirmek yahut mevcut yorumları gizleyecek olan yorumları büsbütün kapatmak üzere çok tedbirlere başvurmak ortasında seçim yapmak zorunda kalmayacakları manasına geliyor.

YouTube bu özelliği test ediyor ve deneme fırsatı bulan içerik oluşturucuların birinci geri bildirimleri olumlu oldu. İçerik oluşturucular, yorumların yoğunluğundan daha az bunaldıklarını ve izleyicilerle etkileşimlerini yönetmek için daha fazla alana sahip olmaktan memnuniyet duyduklarını bildirdiler.

Duraklatma seçeneği, YouTube uygulamasının izleme sayfasındaki yorumlar panelinin sağ üst köşesinde yahut YouTube Studio’da bulunan görüntü seviyesinde yorum ayarlarında bulunabilir. Etkinleştirildiğinde, yorumları aslında gönderilmiş olanlar da dahil olmak üzere herkes içerik oluşturucunun Duraklat düğmesine bastığını görebilir.

Duraklatma özelliğine ek olarak YouTube, yorumlar için moderasyon ayarlarını da kolaylaştırdı. “Potansiyel olarak uygunsuz yorumları inceleme için beklet” üzere karmaşık seçenekler ortasında gezinmek yahut “Sıkılığı artır” geçişini ayarlamak yerine, içerik oluşturucuların artık üç kolay seçeneği var: Açık, Duraklat yahut Kapalı.

Yorumları aktifleştirmek, içerik oluşturucuların ortalarından seçim yapabilecekleri bir dizi kontrol düzeyinin de kilidini açıyor. “Hiçbiri” seçeneği sıfır kontrolle her şeyin hür olmasına müsaade verirken, “Temel” inceleme için potansiyel olarak kabataslak yorumlara göz kulak oluyor. “Strict”, içerik oluşturucunun karar vermesi için taramayı genişletiyor. Tam denetim isteyenler için “Tümünü Tut”, içerik oluşturucuların yayına girmeden evvel her bir yorumu denetim etmesini sağlıyor.

Özünde, Duraklat seçeneği içerik oluşturucuları içerik oluşturmaya ve yorum kısmının ötesinde hayatlarının öteki istikametlerine odaklanmaları için güçlendiriyor. Yorumları daima izleme ve yönetme baskısını hafifleterek, içerik oluşturucuların yorum selini daima takip etme gerilimi olmadan kitleleriyle etkileşime geçmelerine imkan tanıyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/youtuber-yorum-kontrolu-artiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir