Yeni 12.9 inç iPad Air için kritik eşik aşıldı! İşte ayrıntılar

Kimi teknik özellikleri ortaya çıkan yeni 12.9 inç iPad Air modelinin ekran panellerinin sevkiyatı başladı. İşte ayrıntılar…

Yeni 12.9 inç iPad Air için kritik eşik aşıldı! İşte ayrıntılar
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Tablet pazarında daha fazla kullanıcıya hitap etmek isteyen Apple, yeni iPad Air modeli için çalışmalarını hızlandırdı. Kimi teknik özellikleri ortaya çıkan yeni 12.9 inç iPad Air modelinin ekran panellerinin sevkiyatı başladı. İşte detaylar…

12.9 inç iPad Air özellikleri netleşiyor

Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young’a nazaran, söylentilere mevzu olan yeni 12,9 inç iPad Air için ekran panellerinin sevkiyatı başladı. Bugün X’te (Twitter) paylaşım yapan Young, “12.9 inç iPad Air panel sevkiyatları aralık ayında başladı…” tabirlerine yer verdi

Mark Gurman, Apple’ın yeni iPad Air modellerini ve iPad Pro modellerini mart ayı civarında tanıtmayı planladığı tarafındaki evvelki raporunu yineledi. Gurman, 11 inç ve 13 inç iPad Pro modellerinin yanı sıra 10,9 inç ve 12,9 inç iPad Air modellerini de öngörüyor.

Yani iPad Air modelinde standart iPad’e nazaran dikkate bedel bir gelişme olacağı sızdırılan bilgiler ortasında yer alıyor. Yeni iPad Air, iki farklı ekran seçeneğine ve bir M2 işlemciye sahip olacak.

M2 işlemcide 3.49GHz performans çekirdeği bulunuyor. Tek çekirdek performansı M1’den yaklaşık yüzde 11.5 daha süratli olan M2, çok çekirdek performansında ise M1 işlemciden yüzde 19.4 daha yeterli performans ile karşımıza çıkıyor.

Apple M2, işlemci performansında M1’den yüzde 18 daha süratli. Grafik performansında ise M1’den yüzde 35 daha düzgün performansa sahip olan işlemci, Intel Alder Lake masaüstü işlemcileri de geride bıraktığını belirtelim.

Yeni iPad Air, selefine nazaran daha uygun performans ve ekran özellikleriyla karşımıza çıkacak. Bununla birlikte Yeni iPad Pro modellerini yeni iPad Air’lerden ayıran özellikler biraz daha büyük ekran boyutu, OLED ekran ve M3 işlemci olacak.

Siz Yeni iPad Air teknik özellikleriyle ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/yeni-12-9-inc-ipad-air-ozellikleri-netlesiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir