WhatsApp Web’den kaldırılan kullanışlı özellik geri geliyor!

WhatsApp Web’de evvelden bulunan fakat sonradan kaldırılan kullanışlı özellik geri getiriliyor. İşte detaylar…

WhatsApp Web’den kaldırılan kullanışlı özellik geri geliyor!
  • 0
  • 5
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

WhatsApp, kullanıcıların otomatik olarak silinmeden evvel sırf bir defa görüntülenebilen fotoğraf ve görüntüler göndermesine imkan tanıyan “bir sefer görüntüle” özelliğini masaüstü ve web sürümlerinde yine sunmaya hazırlanıyor.

Özellik, WhatsApp Web’den geçtiğimiz yıl kaldırılmıştı

Bu atak, geçen yıl masaüstü ve web uygulamalarından fotoğraf ve görüntüleri bir kere görüntüleme özelliğinin kaldırılması tarafında alınan ve kullanıcıların birtakım memnuniyetsizlikleriyle karşılanan kararın akabinde geldi.

“Bir sefer görüntüle” özelliği, WhatsApp’ın belli bir mühlet sonra içeriği otomatik olarak kaldıran daha geniş bir kaybolan bildiri fonksiyonları setinin bir modülü. Bu özellik metin iletileriyle hudutlu kalmayıp multimedya içeriğini de kapsayarak kullanıcıların tek seferlik görüntüleme seçeneği olan fotoğraf ve görüntüleri paylaşmasına imkan tanıyor.

Bu özellikler başlangıçta hem Android hem de iOS‘ta kullanılabilirken, WhatsApp’ın masaüstü ve web uygulamalarından fotoğraf ve görüntüleri bir sefer görüntüleme özelliğini kaldırma kararı kullanıcılar ortasında güvenlikle ilgili tasalara yol açtı.

Ancak son gelişmeler bu kararın bilakis çevrilebileceğini gösteriyor. WABetaInfo’nun haberine nazaran WhatsApp, masaüstü (Windows, MacOS) ve web istemcilerinde “bir kere görüntüle” özelliğinin tekrar kullanıma sunulmasını test ediyor.

Bazı beta test kullanıcılarının geçtiğimiz haftalarda tek seferlik görüntüleme özelliğiyle fotoğraf ve görüntü gönderme seçeneğini gözlemlemesi, özelliğin yakında bu platformlara geri dönebileceğini gösteriyor.

Şu anda mevcut olan bilgiler, kullanıcıların uygulamanın masaüstü ve web sürümlerinde de bir defa fotoğraf ve görüntü görüntüleyip görüntüleyemeyeceklerini netleştirmiyor. Bununla birlikte, kullanıcılara farklı aygıtlarda problemsiz bir tecrübe sunmak üzere bu fonksiyonelliğin de geri getirilebileceği istikametinde spekülasyonlar var.

WhatsApp güncellemelerinde alışılageldiği üzere, beta test kullanıcıları bu yeni ya da geri dönen özellikleri genel kullanıcılardan evvel keşfetme fırsatına sahip oluyor. Bu özelliklerin standart WhatsApp uygulamasında daha geniş bir formda yayınlanması için kesin vakit çizelgesi belirsizliğini koruyor.

Sizce WhatsApp’ın Web sürümüne bu özellik geri gelmeli mi? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/whatsapp-web-kaldirilan-ozellik-geri-geliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir