Valve kazara 15 yıllık oyununun birinci prototipini yayınladı

Valve, Counter-Strike 1.6 için yayınladığı bir güncellemede kazara 15 yıllık oyunu Left 4 Dead ’in birinci prototipini de yayınladı.

Valve kazara 15 yıllık oyununun birinci prototipini yayınladı
  • 0
  • 8
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Şaşırtıcı bir formda Valve, Counter-Strike 1.6’nın son güncellemesinde ezkaza Terror Strike ismini taşıyan Left 4 Dead’in birinci prototipini ortaya çıkardı. İstenmeden yayınlandığı düşünülen bu sürüm, oyunculara Left 4 Dead’in evrimsel basamaklarına büyüleyici bir bakış sağladı.

Left 4 Dead, birinci olarak bir CS:CZ modu olarak ortaya çıkmış

Oyun topluluğunda emniyetli bir kaynak olan Gabe Follower, prototipin kazara derlendiğini ve güncellemeyle birlikte paylaşıldığını açıkladı. Valve belgeleri süratli bir formda dolanımdan kaldırsa da, internetin süratli kullanıcıları sayesinde meraklılar belgeleri indirmeyi ve herkesin erişimi için yine yüklemeyi başardı. Oyunun kökleri, Counter-Strike: Condition Zero için bir moda dayanıyor. Hatta oyunda Counter-Strike assetleri kullanılmış.

Terror Strike, Gabe Follower tarafından tanımlandığı üzere, ‘The One Epicplayer’ olarak bilinen bir kullanıcı tarafından sağlanan bot navigasyon ağı dayanağı ve @pDylan002 tarafından paylaşılan bilgilerle modcuların katkıda bulunduğu bir zombie_city haritası içererek erken geliştirme sürecinin izlerini taşıyor.

Oynanış dinamiği, teröristlerin bomba yerleştirmek için belirlenen bir konuta ulaşmaya çalışmasını içerirken, ortadan kaldırıldıktan kısa bir mühlet sonra tekrar doğacak olan zombiler daima bir tehdit oluşturuyor. Bomba muvaffakiyetle yerleştirildiğinde, devasa bir zombi sürüsü ortaya çıkıyor ve hayatta kalanlar için kuvvetli bir senaryo yaratıyor. Hayatta kalanlar da bu hücumun üstesinden gelmeli ve zaferi garantilemek için tüm zombileri ortadan kaldırmalı. Yani bildiğiniz Left 4 Dead.

Bu rastlantısal ifşaat, Valve’in ikonik oyunlarından birinin gelişim tarihine ender bir bakış sunarak oyun topluluğu içinde heyecan yarattı. Left 4 Dead’in kökenlerinin bir Counter-Strike moduna dayanıyor olması, fikirlerin ve varlıkların ekseriyetle birinci hudutlarını aştığı oyun geliştirmenin birbirine bağlı ve işbirliğine dayalı tabiatını gözler önüne seriyor.

Terror Strike’ın ortaya çıkışı yalnızca tarihî değeri açısından değil, birebir vakitte sunduğu oynanış açısından da ilgi uyandırdı. Hayranlar ve oyun meraklıları artık bu birinci prototiple ilgili tecrübelerini keşfedip paylaşıyor ve sonunda sevilen Left 4 Dead serisine yol açan yaratıcı sürece ışık tutuyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/valve-yanlislikla-left-4-dead-prototipi-yayinladi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir