Uşak’ta Bebek Cinayeti Davasında Karar

Uşak’ta bir tarlanın kenarında çantanın içeresinde ağzı bantlı halde meyyit bulunan bebekle ilgili davada karar çıktı. Bebeğin babasına ağırlaştırılmış müebbet, anneye ise müebbet mahpus cezası verildi.

Uşak’ta Bebek Cinayeti Davasında Karar
  • 0
  • 4
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Uşak‘ta bir tarlanın kenarında çantanın içeresinde ağzı bantlı halde meyyit bulunan bebekle ilgili davada karar çıktı. Bebeğin babasına ağırlaştırılmış müebbet, anneye ise müebbet mahpus cezası verildi.

Uşak‘ta merkeze bağlı Fatih Mahallesi’nde 18 Ocak’ta, boş tarlanın kenarında çanta içerisinde ağzı bantlı bir bebek cesedi bulunmuştu. Olayla ilgili yakalanan bebeğin annesi K.G. ve babası S.D., 22 Ocak’ta çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olayla ilgili anne ve babaya Uşak 1. Ağır Ceza Mahkemesince “kendini savunamayacak yakın akrabayı taammüden öldürme” hatasından dava açılmıştı. Bugün tutuklu sanıklar anne K.G. ve baba S.D. mahkemeye çıktı. Savunmasında baba, “Sonuçların nereye gideceğini algılayamadım. Nasıl bu türlü bir durum ortaya çıktı bilmiyorum. Bu türlü bir hareketi gerçekleştirecek bir insan değilim. Çok pişmanım” dedi.

Anne ise savunmasında, “Benim bu türlü bir niyetim yoktu. Yeni doğum yapmıştım. Loğusa dönemindeydim. Hiç kimse yanımda yoktu. Çok yalnızdım. Erkek arkadaşımın baskısıyla bu türlü bir durum oluştu. Çok pişmanım” tabirlerini kullandı.

Savunmaların akabinde kararını açıklayan mahkeme heyeti, baba S.D’nin daha evvel nitelikli dolandırıcılık cürmünden sabıkasını da göz önünde bulundurarak “kendini savunamayacak yakın akrabayı taammüden öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezasına, annenin ise “kendini savunamayacak yakın akrabayı taammüden öldürme” hatasından müebbet mahpusla cezalandırılmasına karar verdi. – UŞAK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Haberler.com

https://www.haberler.com/3-sayfa/usak-ta-bebek-cinayeti-davasinda-karar-16621855-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir