Twitter Musk’tan sonra sahiden battı mı? Elon Musk trafik datalarını açıkladı!

Elon Musk Twitter (X) için trafik datalarını açıkladı. İşte hayli merak edilen bahisle ilgili ayrıntılar…

Twitter Musk’tan sonra sahiden battı mı? Elon Musk trafik datalarını açıkladı!
  • 0
  • 1
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda çılgın milyarderimiz Elon Musk onca işin gücün ortasında bir de Twitter’ı satın almış ve kendi oyun bahçesine çevirmişti. Musk platformun ismi, tasarımı, profil sistemlerine kadar birçok yerde değişiklik yaptı. Herkes yaşananlardan sonra trafiklerin düştüğünden bahsediyordu ancak Musk’ın paylaştığı raporlar durumun tam karşıtı olduğunu gösterdi. İşte Twitter (X) trafik raporları ve detayları…

Twitter, Instagram ve başkalarını geride bıraktı!

Twitter platformunun satın alınmasıyla birlikte birçok kullanıcı değişen temalardan ve kurallardan şikayetçiydi. Daha sonrasındaysa Threads üzere platformlar açıldı ve kullanıcılar oralara hakikat kaymaya başladı. Ancak gün sonunda bu platformların da etkinlikleri azaldı ve bir küme kullanıcı Twitter’a geri döndü.

Borsa ve pay senetleri takip edildiğinde Twitter büyük bir düşüş yaşadı. Bu akıllara platformun ziyan ettiği ve batış yoluna gittiği izlenimlerini verdi. Lakin Musk tarafından yapılan paylaşıma nazaran durum bu türlü değil hatta öbür platformlar için Twitter bir tehlike arz etmekte.

Musk tarafından açıklanan datalara nazaran Twitter trafik sayıları Google’dan arama yoluyla organik olarak gelen 650.9 milyona işaret ediyor. Bunun yanında Twitter’ın Google’a verdiği reklamlar ve anahtar söz öne çıkarmaları tarafındansa 1100 tıklanma alındı. ABD içerisindeyse fiyatlı reklamlara harcanan kestirimi bütçe oranı 14.3 bine denk gelmekte.

Instagram içinse kıymetler sırasıyla organik biçimde 520.7 milyon, reklam aracılığıyla 99.9 bin ve ABD içerisinde iddiası bütçe ise 105.4 bine denk geliyor. Burada fark edildiği üzere Instagram reklam aracılığıyla alınan tıklanmalarda önde lakin Twitter organik trafik getirilerinde 130.2 milyon tıklanma daha önde yer alıyor.

Twitter ve Instagram rekabetini 3. sıradan taçsız kral ve artık popülerliğini neredeyse yitirmiş olan Facebook izliyor. Facebook organik trafik olarak 496.5 milyon, reklam aracılığıyla 708.4 bin tıklanma aldı.

Her ne kadar organik trafikte Elon Musk ve platformu Twitter en yakın rakiplerini geçmiş olsa da reklamlı trafik gelirlerinde önemli bir fark mevcut. Bu durum Twitter’ın batmadığını bizlere gösteriyor fakat popüleritenin önemli oranda düştüğüne de bir işaret.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/twitter-musktan-sonra-gercekten-batti-mi-elon-musk-trafik-verilerini-acikladi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir