Toplumsal medyanın gündemine oturan TikTok fenomeni gözaltına alındı!

Görüntüleriyle son 1 haftadır toplumsal medyanın gündemine oturan TikTok fenomeni, “müstehcenlik” cürmünden gözaltına alındı. İşte detaylar…

Toplumsal medyanın gündemine oturan TikTok fenomeni gözaltına alındı!
  • 0
  • 2
  • 28 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


TikTok’ta açtığı canlı yayınlarda para karşılığı müstehcen içerikler gösteren bayan, son 1 haftadır gerek mizahi gerek eleştirisel olarak, başta Twitter (ya da yeni ismiyle X) olmak üzere tüm toplumsal medyanın gündemindeydi.

TikTok fenomeni, teşhir kabahatinden bugün gözaltına alındı

En tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan TikTok’ta açtığı yayınlarda kendisine gönderilen bağışlar karşılığında müstehcen içerik üreten 35 yaşındaki G.H, bugün müstehcenlik cürmü sebep gösterilerek gözaltına alındı.

Sosyal medyada ortaya atılan tezlere nazaran G.H, canlı yayınlarında yalnızca 1 saatte 100.000 TL bağış topladı. Fakat bu tez ne kendisi ne de Emniyet güçleri tarafından doğrulanmadı. 35 yaşındaki bayan, sözünün akabinde adliyeye sevk edildi.

Ancak G.H’nin 5 aylık gebe olduğu öğrenilmesinin akabinde kendisi isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldı. Bu olayın akabinde Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından da açıklama geldi. İşte açıklamanın tamamı:

”Bazı basın yayın organlarında yer alan bir TikTok kullanıcısının uygunsuz imajlarla armağan ve bağış toplaması haberleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür.

Haberlere husus olan sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlarda; çocukların psikososyal gelişimini olumsuz tarafta etkileyecek, çocukların ihmal ve istismarı ile bayanlara yönelik hakaret içerikli, küçük düşürücü, kişi onur, gurur ve saygınlığını rencide edecek nitelikte görsellere yer veren imgelerin yer aldığı anlaşılmıştır. Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce bahsi geçen içeriğin kaldırılması, erişimin engellenmesi talebinde ve şahıs hakkında kabahat duyurusunda bulunulmuştur.”

Siz olayla ilgili ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/tiktok-fenomeni-goz-altina-alindi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir