Tokat’ta Zarurî Kış Lastiği Kontrolü Yapıldı

Tokat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gruplarınca yapılan kontrollerde, ticari araçların kış lastiği olup olmadığı denetim edildi ve şoförlere ikazlarda bulunuldu.

Tokat’ta Zarurî Kış Lastiği Kontrolü Yapıldı
  • 0
  • 1
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Tokat Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gruplarınca zarurî kış lastiği kontrolü yapıldı.

1 Aralık tarihiyle birlikte tüm ülkede şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği mecburiliği başladı. Tokat‘ta soğuk hava kaidelerinde karlı ve buzlu yollarda inançlı bir trafik ortamının sağlanması, uygunsuz lastik kullanımından kaynaklı beklenen trafik kazalarının önlenmesi emeliyle trafik polislerince yapılan kontrollerde, ticari araçların kış lastiği olup olmadığı denetim edilerek lastiklerin diş derinlikleri ölçüldü. Kış lastiğinin can ve mal güvenliği açısından kıymetli olduğunun vurgulandığı kontrollerde, şoförlere ikazlarda bulunuldu. Tokat Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü gruplarınca Kontrollerin vatandaşların can ve mal güvenliği için devam edeceği bildirildi.

Trafik takımlarının kontrollerinin olmasını memnuniyetle karşılayan yolcu otobüsü sürücüsü Hakan Yaylı, “Türkiye geneli yapılan denetlemelerin can taşığımız için bizlere katkı sağladığını düşünüyorum. Trafik polisi arkadaşlar hoş bir halde bilgilendirme yaptılar, onlara kolaylıklar diliyorum” biçiminde konuştu. – TOKAT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Şimdiki

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/tokat-ta-zorunlu-kis-lastigi-denetimi-yapildi-16584630-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir