Tek rakibi kendisi! Bayraktar TB2’den yeni rekor

Bayraktar TB2 SİHA’lar, 750 bin uçuş saati ile yeni bir rekor kırarak gökyüzünde en uzun mühlet vazife yapan ulusal hava aracı oldu.

Tek rakibi kendisi! Bayraktar TB2’den yeni rekor
  • 0
  • 2
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Baykar tarafından geliştirilen silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2, hem yerli hem de milletlerarası birçok rekoru kırarak ve birincisi başararak tarihe geçmeyi başardı. Bugün itibariyle Bayraktar TB2 SİHA’lar, 750 bin uçuş saati ile rekor kırdı ve gökyüzünde en uzun mühlet misyon yapan ulusal hava aracı oldu.

Bayraktar TB2, 750 bin uçuş saati ile rekor kırdı!

Bayraktar TB2 SİHA’lar geçtiğimiz yıl ağustos ayında 500 bin uçuş saati ile bir rekor kırmıştı. Bugün itibariyle ise 750 bin uçuş saatine ulaşmayı başardı. Olağan alanda gösterdikleri bu muvaffakiyet şirketin satış sayılarına da yansıyor.

Bugün itibariyle TB2 almak için Baykar ile el sıkışan ülke sayısı 32’ye yükseldi. Toplamda üretilen (üretim çizgisi dahil) SİHA sayısı ise 500’e ulaştı. Yani Asya’dan Avrupa’ya ve hatta Afrika’ya kadar birçok ülkenin üzerinde Türk hava araçları uçuyor.

Bayraktar TB2 SİHA, 16 Temmuz 2019 tarihinde Kuveyt’te katıldığı demo uçuşunda yüksek sıcaklık ve kum fırtınası üzere güçlü coğrafik ve iklim kurallarında tam 27 saat 3 dakika kesintisiz uçarak rekor kırdı. Ulusal SİHA’lar Avrupa’dan Afrika’ya kadar dünyanın birçok farklı bölgesinde karşılaştığı çöl sıcağı, dondurucu soğuk, kar ve fırtına üzere tüm olumsuz hava kaidelerinde misyon yapmaya devam ediyor.

Türk havacılık tarihinde taktik sınıfta 27 saat 3 dakika havada kalarak en uzun havada kalış mühleti ve 27 bin 30 feet yükseklikle Türkiye irtifa rekorunu kıran ulusal SİHA, 750 bin saatlik uçuşla birlikte Türk havacılık tarihine geçti. Ulusal SİHA en uzun mühlet muvaffakiyetle Türkiye’ye hizmet eden hava aracı unvanını da elinde bulunduruyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/bayraktar-tb2-750-bin-ucus-saati-rekor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir