Talas Belediyesi’nin Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan askerleri anlattığı kitap yankı uyandırdı

Talas Belediyesi tarafından yayınlanan Kayseri-Girne Sınırı kitabı, Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan askerlerin anılarını içeriyor. Gaziler, kitabın yayınlanmasından ötürü belediye liderine teşekkür etti.

Talas Belediyesi’nin Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan askerleri anlattığı kitap yankı uyandırdı
  • 0
  • 3
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Talas Belediyesi‘nin Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Kayserili askerleri anlattığı Kayseri-Girne Çizgisi kitabı geniş yankı uyandırdı. Harekata katılan gazilerden Mahmut Memiş ve Muzaffer Özdemir, kitabın yayınlanmasından ötürü Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’a teşekkür ederek plaket takdim etti.

İçerisinde Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan Kayserili askerlerin fotoğraf ve anılarının yer aldığı kitaptan duyduğu memnuniyeti tabir eden Kıbrıs gazilerinden Mahmut Memiş ve Muzaffer Özdemir, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’ı makamında ziyaret etti. Kitabın müellifi Ahmet Sıvacı’nın da yer aldığı ziyarette gaziler ismine konuşan evvelki devir Muharip Gaziler Derneği 2. Lideri Mahmut Memiş, çok duygulandığını belirterek, “Tarihe iz bırakacak hoş bir kitap bastırdığınız için hürmetlerimi sunuyor, bütün gazilerimiz ve şahsım ismine şükranlarımı söz ediyorum.” dedi. Bir başka gazi Muzaffer Özdemir de, Türkiye’nin değişik kentlerinden kendilerini arayarak kitabı istediklerini memnuniyetle söyledi. Kayseri-Girne Sınırı kitabı muharriri Ahmet Sıvacı ise, her yerden kitabın ağır ilgi gördüğünü tabir ederek, Lider Yalçın’a kitabın basımı için teşekkür etti.

Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, Kıbrıs gazilerinin anılarının ve fotoğraflarının bir periyoda ışık tuttuğunu kaydederek, “Kitabı, kendisi de aslen Kayserili olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na gönderdik. Eroğlu, kitap kendisine ulaşır ulaşmaz okumuş ve çok duygulanmış. Biz de kendisini Kayseri’ye davet ederek kitabın tanıtım toplantısına katılmalarını rica ettik. Kendisi de ocak ayında Kayseri’ye gelmek istediğini söyledi.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde gaziler Mahmut Memiş ve Muzaffer Özdemir, Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın ile kitabın muharriri Ahmet Sıvacı’ya plaket takdim etti. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Haberler.com

https://www.haberler.com/yerel/talas-belediyesi-nin-kibris-baris-harekati-na-katilan-askerleri-anlattigi-kitap-yanki-uyandirdi-16613459-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir