Tahtın yeni sahibi Togg oldu! İşte en çok satan elektrikli arabalar

Türkiye’de en çok satılan elektrikli arabalar Kasım 2023 listesine Togg vs Tesla rekabeti damga vurdu. İşte ayrıntılar…

Tahtın yeni sahibi Togg oldu! İşte en çok satan elektrikli arabalar
  • 0
  • 3
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kasım ayının bitişiyle birlikte gözler “en çok satılan sıfır km otomobiller” listesine çevrilmişti. Merakla beklenen listede birinci sıraya 11 ay boyunca tahtını kaptırmayan Fiat Egea oturdu. Egea böylelikle 2023 yılında en çok satılan arabalar listesinin de 1. sırasına sahip oldu. Devamındaysa en çok merak edilen bahis Togg vs Tesla yarışı oldu. İşte bu rekabetin sonucunu gösteren “Kasım ayında en çok satılan elektrikli otomobiller” listesi ve detayları…

Kasım ayında en çok satılan elektrikli arabalar listesi!

Türkiye için 2023 yılı “elektrikli arabalarla tanışma ve emekleme” yılı olarak kabul edilebilir. Mart ayında Togg’un ön siparişe açılması akabinde Amerikalı elektrikli araba markası Tesla’nın Türkiye’ye gelişiyle birlikte Türkiye’de şarj altyapı ağları genişlemeye ve elektrikli araba kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Tabi bununla birlikte satış sayıları da epeyce merak ediliyor. İşte ODMD bilgileri ile hazırlanan en çok satılan elektrikli arabalar listemiz…

1-Togg T10X v2

Türkiye’nin yerli ve ulusal birinci elektrikli arabası olan Togg T10X genelde (tüm yakıt tipleri elektrikli, akaryakıtlı, hibrit, dizel) en çok satılan arabalar listesinde 4. sıraya ve en çok satılan elektrikli arabalar listesinde de 1. sıraya oturdu.

Artan üretim ve satış sayılarıyla birlikte en çok satılanlar listesinde birinci 3 sıraya gözünü diken elektrikli yerli SUV Kasım ayında 4 bin 401 adetlik satış yaptı. Bunun yanında ezeli rakibi Tesla’nın da 1. tahtını ele geçirdi.

2- Tesla Model Y

Amerikalı elektrikli araba üreticisi Tesla’nın Türkiye’de satışını yaptığı tek model olan Model Y listemizde 2. sıranın sahibi oldu. Tesla Model Y, Kasım ayında toplamda 900 adet satış yaptı. Türkiye’de satışa başladığı günden itibarense toplamda 11 bin 600 adet Tesla Model Y satıldı. Ülke pazarında şu an en çok satılan ikinci, en çok satılan ithal elektrikli arabalar ortasında da 1. sıranın sahibi.

3- Renault Megane E-Tech

Türkiye’nin çok sevilen aile arabası Megane yakın tarihlerde elektrikli ve SUV olarak karşımıza çıktı. Sevilen modelin elektrikli hali de birçok kullanıcının odak noktasına yerleşti. Megane E-Tech en çok satılan elektrikli arabalar listemize Kasım ayında 602 adetlik satışla 3. sıradan yerleşti.

4- Skywell ET5

Çinli üretici Skywell’de Türkiye’de sevilen ve ilgi gören elektrikli araba markaları ortasında yerini aldı. Skywell ET5 modeliyle en çok satılan elektrikli arabalar listesine 4. sıradan giriş yaptı. Kasım ayında 500 adetlik satış sayısına ulaştı.

5- MG 4

Yıllar evvel Türkiye’de satışta olan ve sonra çekilme kararı alan MG, elektriklenme hareketleriyle birlikte tekrardan Türkiye’ye giriş yapmıştı. Sevilen elektrikli araba MG 4 2023 yılının Kasım ayında 306 adetlik satış sayısıyla listemizin 5. sırasına yerleşti.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/en-cok-satilan-elektrikli-otomobiller-kasim-2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir