Starfield oyuncu sayısı açıklandı! Beklentileri karşıladı mı?

Yakın vakitte piyasaya sürülen Starfield, kaç oyuncuya sahip? Microsoft Gaming Lideri, Starfield oyuncu sayısını açıkladı.

Starfield oyuncu sayısı açıklandı! Beklentileri karşıladı mı?
  • 0
  • 0
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Dünyaca ünlü oyun şirketi Bethesda Game Studios’un geliştirdiği, yıllardır merakla beklenen Starfield, geçtiğimiz aylarda piyasaya sürüldü. Oyun, çıkış yapar yapmaz çeşitli tartışmalara husus oldu. Pekala buna karşın kelam konusu imali kaç kişi satın aldı? İşte Starfield oyuncu sayısı…

Starfield oyuncu sayısı kaç?

Uzay temalı bir aksiyon rol yapma oyunu olan Starfield, birinci olarak 2018 yılında gerçekleşen E3 oyun fuarında duyurulmuştu. Nihayet 6 Eylül’de çıkış yapan üretim, kıssa olarak günümüzden yaklaşık 300 yıl sonrasında geçiyor.

Oyuncuları keşif dolu bir galaksi macerasına çıkaran Starfield, 1000’den fazla gezilebilir gezegene konut sahipliği yapıyor. Uzun müddetli bir oynanış sunan oyun, kimi bölümlerden olumlu yorumlar almışken, birtakım oyuncular ise pek de beğenmedi. Bu bağlamda Starfield oyuncu sayısı epeyce merak ediliyordu. Bu soru kısa müddet evvel cevaplandı.

Microsoft’un oyun geliştirme kısmı olan Microsoft Gaming’in Lideri Phil Spencer, geçtiğimiz gün Brezilya’da gerçekleşen CCXP oyun etkinliğinde bir röportaj verdi. Kendisi, burada Starfield ile ilgili niyetlerini paylaştı.

Starfield‘ın mükemmel ve epeyce özel bir oyun olduğunu söyleyen Spencer, oyun muvaffakiyet elde ettiği için için keyifli olduklarını söz etti. Üstelik Bethesda Game Studios’un geliştirdiği oyunlardan en çok oynananlar ortasında yer aldığını söyledi.

Yakın vakitte paylaşılan bir rapora nazaran oyun, erken erişim sürecinden çıktıktan sonra birinci haftasında 6 milyon oyuncuya ulaştı. Bu sayı, oyunun çıkışından itibaren süratle yükseldi ve 20 Eylül itibariyle 10 milyona, ekim ayının sonuna kadar da 11 milyona kadar çıktı. Phil Spencer ise röportajda Starfield‘ın şimdiki olarak 12 milyondan fazla oyuncuya sahip olduğu bilgisini paylaştı.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Starfield’ı nasıl buluyorsunuz? Oyunu beğendiniz mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/starfield-oyuncu-sayisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir