Şırnak’ta Gençlik Şöleni ve Off-Road Aktiflikleri Düzenlenecek

Çotanak Off-Road Kulübü ve TÜGVA işbirliğinde uygulanan Gönül Köprüsü Projesi ile Şırnak’ta Gençlik Şöleni ve Off-Road aktiflikleri düzenlenecek. Off-Road Kulübünün lideri Akın Aras, off-roadun yanında toplumsal projeler ve yardım faaliyetlerinde de bulunduklarını söyledi.

Şırnak’ta Gençlik Şöleni ve Off-Road Aktiflikleri Düzenlenecek
  • 0
  • 7
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Çotanak Off-Road Kulübü ve TÜGVA işbirliğinde uygulanan Gönül Köprüsü Projesi ile Şırnak‘ta Gençlik Şöleni ve Off-Road aktiflikleri düzenlenecek.

Off-Road Kulübünün lideri Akın Aras, Yeşilgiresun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Giresun Uygulama Oteli’nin Zeytinlik Konağı’nda düzenlediği basın toplantısında, off-roadun yanında toplumsal projeler ve yardım faaliyetlerinde de bulunduklarını söyledi.

Dereli ilçesinde 22 Ağustos 2020’de meydana gelen sel afetinde gereksinim duyulan materyalleri off-road araçlarıyla bölgelere ulaştırarak yardım faaliyetlerinde bulunmaya başladıklarını anlatan Aras, tekrar Kastamonu’daki sel afetinde de yardım için yer aldıklarını aktardı.

Geçen yıl Gönül Köprüsü Projesi kapsamında Diyarbakır’da köy okullarındaki çocukları off-road araçlarıyla gezdirdiklerini ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini anımsatan Aras, bu yıl da Şırnak‘ta kelam konusu projeyi uygulayacaklarını aktardı.

TÜGVA Vilayet Temsilcisi Mümtaz Aydın ise Şırnak ile gönül köprüsü kurmak istediklerini söz ederek, “Terörden temizlenmiş bölgelerimizde hoş bir proje yapabiliriz dedik ve bu projeyi başlattık. Kıymetli olan nokta ‘Terörden temizlenmiş bu bölgelerden artık vatandaşlar toplumsal aktiflik yapabiliyor.’, bunun bildirisini vermek. Burada yeniden Filistin’e takviye içeren iletiler da vereceğiz.” dedi.

TÜGVA Piraziz İlçe Temsilcisi Emre Uçan da 28 Kasım-2 Aralık ortasında 7 gün sürecek aktiflikle ilgili şu bilgileri verdi:

“28 Kasım Salı günü 20 off-road aracı Giresun’dan hareket ederek Şırnak’a ulaşacak, farklı vilayetlerden de tırlarla off-road araçları gelecek. 60 kişilik ziyaretçi ile toplamda 165 kişi olacağız. 29 Kasım Çarşamba günü Gabar Dağı bölgesindeki Kasrik köyünde köy okulu ziyaret edilecek, off-road araçlarıyla çocukları gezdireceğiz. Sonrasında petrol alanını gezeceğiz. Gabar Dağı tepesinde kamp ateşi yapacağız. Şırnak merkezde Filistin bayraklarıyla gezeceğiz. Üniversitede tabiat sporları ile ilgili söyleşi gerçekleştireceğiz.”

Uçan, 30 Kasım Perşembe günü Cehennem Deresi’nde program yapacaklarını aktararak, burada gece konaklamalı kamp yapacaklarını kaydetti.

Cudi Dağı’nda 1 Aralık Cuma günü cuma namazını kılıp kent merkezinde off-road araçlarının sergilenmesi yapacaklarını lisana getiren Uçan, 2 Aralık Cumartesi günü Cizre merkezde off-road parkurunda bir yarış düzenleyecekleri bilgisini verdi.

Kaynak: AA / Spor

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/sirnak-ta-genclik-soleni-ve-off-road-etkinlikleri-duzenlenecek-16571757-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir