Sevilen bağımsız imal, 20 milyon kopya satarak rekor kırdı!

Bağımsız bir üretim olmasına karşın Life is Strange, 20 milyon kopya satışına ulaşarak büyük bir muvaffakiyet elde etti. İşte detaylar…

Sevilen bağımsız imal, 20 milyon kopya satarak rekor kırdı!
  • 0
  • 7
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Life is Strange gelecek yıl dokuzuncu yaşına girecek. Bağımsız üretim, 8. yılında devasa satış yaparak kıymetli bir kilometre taşına ulaştı. Anlatıya dayalı macera oyunu, diyalogları hakkındaki kimi ayrılıkçı görüşlere karşın, oyun meraklıları ortasındaki yerini inkar edilemez bir formda sağlamlaştırdı.

Life is Strange, 20 milyon kopya sattı

Oyunun resmi Twitter hesabı bu başarıyı bir Şükran Günü iletisiyle kutladı ve oyunculara minnettarlığını tabir etti: “Herkese keyifli Şükran Günleri! Çok minnettar olduğumuz bir şey var – yepyeni Life Is Strange 20 milyondan fazla oyuncuya ulaştı! Oynadığınız için her birinize tek tek teşekkür etmek istiyoruz!”

İlk olarak yaklaşık sekiz yıl evvel piyasaya sürülen oyun, eşsiz kıssa anlatımı ve epizodik formatıyla genel olarak olumlu tenkitler aldı. Orjinal oyunun başarısı Oyunun cihanında çok sayıda devam oyununun ve yan oyunun önünü açtı.

Serinin en yeni üyesi Life Is Strange: True Colors, 2021’de piyasaya çıktı ve olumlu tenkitler trendini sürdürdü. Life Is Strange’in ardındaki takım olan Deck Nine tarafından geliştirildi: Before the Storm’un gerisindeki grup olan Deck Nine tarafından geliştirilen True Colors, seride bir öbür başarılı kısma işaret ediyordu.

Orijinal geliştirici Don’t Nod, 2018’de Life is Strange 2 ile seriye olan katkısını tamamladı. Bu yılın başlarında stüdyo, 90’ları anımsatan stilistik nostaljik bir imaj sunarak bir sonraki oyununu tanıttı. Bu isimsiz projenin yanı sıra Don’t Nod, geçtiğimiz yıl The Game Awards’ta ortaya çıkan hayalet aksiyon RPG’si Banishers Ghosts of New Eden üzerinde de çalışıyor. Başlangıçta 2023’te çıkması planlanan oyun bir gecikmeyle karşılaştı ve artık 13 Şubat 2024’te çıkması planlanıyor.

Şu anda yeni bir oyunla ilgili resmi bir açıklama olmasa da, hayranlar Life Is Strange aracılığıyla özgün oyunu yine ziyaret edebilirler: PlayStation, Xbox, Switch ve PC’de mevcut olan Remastered Collection ile orjinal oyunu tekrar ziyaret edebilirler. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/life-is-strange-20-milyon-kopya-satarak-rekor-kirdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir