Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Kurultayı’nda Özgür Özel’e ne dedi? CHP başkanı yaşananları anlattı

CHP Genel Lideri Özgür Özel, CHP Kurultayı’ndaki konuşması sonrası kendisiyle konuşan ve “Bağırmanız beğenilen değil” dediği öne sürülen Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, katıldığı bir televizyon yayınında, “Selvi Kılıçdaroğlu kurultayda ‘Özgür niçin çok bağırdın?’ üzere bir şey demiyor. 39 milletvekili olayıyla ilgili ‘Sen de oradaydın’ diyor. O sırada Kemal Beyefendi kelam istemişti, ‘Anlatacağım efendim’ deyip yerime geçtim.” sözlerini kullandı.

Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Kurultayı’nda Özgür Özel’e ne dedi? CHP başkanı yaşananları anlattı
  • 0
  • 3
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

CHP’de genel liderin seçildiği kurultayın birinci gününde Özgür Özel’in konuşmasına Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu‘nun reaksiyon gösterdiği anların imgesi ortaya çıkmıştı. Özel, o imgelere ait “Selvi Kılıçdaroğlu kurultayda ‘Özgür niçin çok bağırdın?’ üzere bir şey demiyor. Bana, 39 milletvekili olayıyla ilgili ‘Sen de oradaydın’ dedi. O sırada Kemal Beyefendi kelam istemişti, ‘Anlatacağım efendim’ deyip yerime geçtim.” dedi.

CHP Genel Lideri Özgür Özel, tv100’de yayınlanan Az Evvel Konuştum programında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı.

“SELVİ KILIÇDAROĞLU BENİ AZARLAMADI”

Selvi Kılıçdaroğlu‘nun CHP Kurultayı’ında kendisine reaksiyon göstermediğini tabir eden Özel, “Selvi Kılıçdaroğlu kurultayda ‘Özgür niçin çok bağırdın?’ üzere bir şey demiyor. Bana, ‘Özgür sen de oradaydın’ dedi. 39 milletvekili olayıyla ilgili ‘Sen de oradaydın’ dedi. O sırada Kemal Beyefendi kelam istemişti, ‘Anlatacağım efendim’ deyip yerime geçtim.” tabirlerini kullandı.

Özel, konuşmasının devamında “Selvi Hanım’ın elini tutup ‘Orada ben yoktum’ dedim. Kurulda Engin Özkoç’un olduğunu söyledim, 39 milletvekili verildiğini sabah öğrendiğimi söyledim.” dedi.

NE OLMUŞTU?

Genel liderin seçildiği CHP Kurultayı’nın birinci gününde Özgür Özel’in konuşmasına Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu‘nun reaksiyon gösterdiği anların imgesi ortaya çıkmıştı. Özgür Özel, adaylık konuşması yaptıktan sonra yerine oturmadan evvel Selvi Kılıçdaroğlu ile tokalaşmış, Selvi Kılıçdaroğlu’nun ise Özel’e “Bağırmanız güzel değil” diyerek reaksiyon gösterdiği öne sürülmüştü.

“39 MİLLETVEKİLİ” MESELESİ

28’inci Devir Milletvekili Genel Seçimi’nde, CHP listelerinden seçime giren 6 partinin 88 adayından, 39’u Meclis’e girmişti. CHP listesinden giren Millet İttifakı partileri ise YETERLİ Parti, DEVA Partisi, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, Demokrat Parti ve Türkiye Değişim Partisi’ydi.

Kaynak: Haberler.com / Siyaset

Haberler.com

https://www.haberler.com/politika/selvi-kilicdaroglu-chp-kurultayi-nda-ne-dedi-16622007-haberi/

#radyo #haber #radyonabizcomtr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir