Renault markası ile artık Bursalı! İşte yeni Renault Duster

Yeni Renault Duster Bursalı olacak! İşte Dacia’dan Renault’a transfer olan yeni Duster modeli ve ayrıntıları…

Renault markası ile artık Bursalı! İşte yeni Renault Duster
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Yeni Duster ile ilgili birçok ayrıntı merak ediliyordu. Mevzuyla alakalı birçok sızıntı bilgi gündemdeyken en sonunda resmi tanıtım yapıldı. Yeni Duster artık hem Bursalı hem de Renault ailesinin bir mensubu olacak. İşte yeni Renault Duster ve detayları…

Renault Duster tanıtıldı! Bursa’da üretilecek!

Hatırlayacağınız üzere 2023 yılı Mart ayında bir haber paylaşmıştık. Haberimizde 2024 yılında üretilecek yeni Duster modellerinin Bursa Oyak Fabrikası’nda üretileceğini belirtmiştik. O devir ortaya çıkan haber tazeydi ve emniyetli kaynaklar tarafından sızdırılmıştı. Ama bugün gelen resmi açıklamayla birlikte durum katılaştı. Yeni Duster Bursalı olacak ve yerlileşecek.

Konuyla ilgili olarak akıllarda bir nokta takılıyor: Renault Duster mı? Öncelikle Dacia markasının da Renault çatısı aldığında olduğunu belirterek başlayalım. Duster aslında Türkiye için birinci olarak Dacia markası altında satıldı fakat dünyadaki birçok ülkede Renault markası altında da satışı gerçekleştirildi. Artan SUV piyasası rekabetiyle birlikte marka başarılı Duster modelini Renault çatısı altına almayı tercih etti.

Bununla birlikte Oyak Fabrikasında Renault Clio ve Mitsubishi Colt ile birlikte üretilecek olan yeni Duster artık Renault markası ismi altında satılacak. Açıklamada belirtilenlere nazaran yeni modelde dizaynın yanında off-road, dayanıklılık ve sağlamlık tarafıyla de dikkat çekecek. 2024 yılında üretimine başlanacak olan modelin Türkiye’de satışlarına ise yılın ikinci yarısında başlanacak.

Markanın hedeflediği öteki bir bahis ise elektrikli arabalar. Yeni Duster modeli sahip olacağı hibrit ünite ile birlikte markanın Megane E-Tech, Kangoo E-Tech üzere elektrikli modelleriyle birlikte 2027 yılına kadar marka satışlarının 3’te 1’inin hibrit ve elektrikli arabalardan oluşmasını sağlayacak. Ayrıyeten bunlara ek olarak bir de platformlarda değişikliğe gidilecek.

Oyak Fabrikasına yapılacak 400 milyon dolarlık yeni yatırımla birlikte Renault’un modüler platformu da bu fabrikada yerini alacak. Yeni platformla birlikte daha fazla modelin üretiminin yapılabilmesi sağlanacak. Bunun yanında fabrikanın en üst seviye randımanla kullanılması sağlanacak.

Peki siz yeni Duster hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/renault-duster-tanitildi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir