Reddit, logosunu değiştirdi! İşte yeni tasarım

Dünyanın en büyük toplumsal medya platformlarından Reddit, tekrar markalaşma kapsamında yeni logosunu tanıttı.

Reddit, logosunu değiştirdi! İşte yeni tasarım
  • 0
  • 0
  • 1 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

2005 yılının Haziran ayında kurulan ve o günden bu yana kullanıcı sayısını daima artırarak en tanınan toplumsal medya platformları ortasına giren Reddit, kıymetli bir değişimle daha karşımıza çıktı. O denli ki şirket, tekrar markalaşma yoluna gitti. İşte yeni Reddit logosu…

Karşınızda yeni Reddit logosu ve Snoo

Reddit, bugün büyük bir duyuru yaparak tekrar markalaştığını açıkladı. Bu değişiklikle birlikte toplumsal medya platformunun logosu değişmişken, maskot robotu olarak bilinen Snoo da artık üç boyutlu bir görünüme sahip. İşte eski ve yeni Reddit logosu;


Eski – Yeni

Reddit, tekrar markalaşma kapsamında Snoo‘yu üç boyutlu hale getirmekle kalmadı, tıpkı vakitte bir baş parmağı ekledi. Cinsiyeti olmayan bu maskot robot, yeni logoda da göze çarptı. Son olarak şirket, yazı tipinde de bir değişikliğe gitti. “Reddit Display” ve “Reddit Sans” isimli yeni fontlarını tanıtan firma, bu değişikliği logosuna da yansıttı.

Şirketler, devrin trendine uyabilmek için daima olarak tekrar markalaşıyor. Bu kapsamda pek birçok, kullandıkları ikonu üç boyutlu hale getiriyorlar. Bunun son örneği Reddit olmuşken, birkaç ay evvel de teknoloji devi Google, Android logosu için emsal bir adım atmıştı. Yakın vakitte Twitter ya da yeni ismiyle X, Meta ve Microsoft da değişikliğe gidebilir.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni Reddit logosunu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/reddit-yeni-logo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir