PlayStation’da yeni şok! Hesaplar bir anda banlandı

PlayStation hesapları birer birer yasaklanmaya başladı. Sony’den rastgele bir ihtar almayan kullanıcılar hesaplarına erişemiyor.

PlayStation’da yeni şok! Hesaplar bir anda banlandı
  • 0
  • 0
  • 6 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Yüzlerce PlayStation kullanıcısı, Sony tarafından rastgele bir açıklama yapılmadan hesaplarının kalıcı olarak banlandığını fark etti. Twitter üzere toplumsal medya platformlarından şikayetlerini lisana getiren kullanıcılar, hesaplarının kapatıldığına dair beklenmedik ikazlar aldıklarını söylüyor.

Yüzlerce PlayStation hesabı yasaklandı

PlayStation’da oyun dünyasını derinden etkileyen bir olay yaşanıyor. Yüzlerce kullanıcı, rastgele bir sebep gösterilmeksiniz hesaplarının yasaklandığını lisana getirdi. PlayStation hesabına erişimin kaybedilmesi ise satın alınan oyunlara, aboneliklere ve kayıtlı bilgilere erişimin kaybedilmesi manasına geliyor.

Bu gelişme, PlayStation topluluğunda büyük bir yankı uyandırdı. Twitter’da paylaşım yapan kullanıcılardan biri, tıbbi engelli olan kardeşinin PlayStation hesabında oturum açmaya çalıştığında hesabın kilitlendiğini lisana getirdi. Başka kullanıcılar da benzeri formda hesaplarının yasaklandığını sav etti.

Sony şimdi hususla ilgili açıklamada bulunmadı. Lakin yasakların ezkaza uygulandığını söylemek mümkün. Bu kullanıcılardan biri olan Michael Dhaliwal, bu hafta başında yasaklama bildirimi aldığını söz etti. Lakin bir gün sonra sorun yaşamadan hesabına tekrar erişebildiğini aktardı.

Teknoloji devi, rastgele banlamanın ayrıntılarını bâtın tutuyor. Benzeri formda, Sony’nin Twitter’daki takviye hesapları da hususla ilgili sessizliğini koruyor. Yılbaşı dönemi yaklaşırken, birçok oyuncunun hesaplarına erişememesi büyük ses getirmiş durumda.

Sony, geçtiğimiz haftalarda lisans hakları nedeniyle PlayStation Store kütüphanesinden kimi üretimleri kaldırmıştı. Bu, oyuncuların para vererek satın aldıkları oyunlara ve hizmetlere erişememesine yol açtı.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/playstation-hesaplar-yanlislikla-banlandi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir