Oyuncular tepkili! Yüzlerce Counter-Strike 2 hesabı banlandı

Counter-Strike 2 oyuncuları hesaplarının kazara banlandığını argüman ediyor. Yüzlerce kullanıcı hesabına olan erişimi kaybetti.

Oyuncular tepkili! Yüzlerce Counter-Strike 2 hesabı banlandı
  • 0
  • 0
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Binlerce Counter-Strike 2 oyuncusu bugün uyandığında hesaplarının banlandığını fark etti. Tanınan FPS oyunu için Steam‘de yapılan paylaşımlar, yasaklamaların yanlış hesapları etkilediğini gözler önüne serdi. Kullanıcılar, bu yasaklamalar sonrasında oyuna ve dijital öğelerine olan erişimi kaybetti.

Valve, CS2 oyuncularını ezkaza banladı

Valve tarafından alınan beklenmedik bir karar, yüzlerce CS2 oyuncusunu etkiliyor. Geçtiğimiz günden bu yana yapılan paylaşımlara nazaran, kullanıcılar CS2’den banlandığını bildiriyor. Şimdi ayrıntılar muhakkak değil, lakin son güncelleme sonrası Nvidia ekran kartı kullanıcılarını etkilemiş üzere duruyor.

Bazı profesyonel e-spor oyuncuları bile hesaplarının engellendiğini lisana getirdi. Bu durum, Valve’ın hile tersi sistemlerinin (Vac-Ban) yeni bir güncelleme yahut şoför uyumsuzluğu nedeniyle tetiklendiği savlarını tetikledi.

CS2’de sorun yaşandığını kabul eden Valve, yeni bir güncelleme nedeniyle yasakların yanlış uygulandığını doğruladı. CS2 forumlarında yapılan açıklamada, oyuncuları etkileyen yasakları düzeltmek için çalıştığını tabir etti.

Yasaklanan kullanıcılara, durum çözülene kadar birtakım tavsiyeler de verildi. Buna nazaran Steam’deki oyun evraklarını kurcalamaktan yahut üçüncü taraf yazılımları kullanmaktan kaçınmanız gerekiyor. Ayrıyeten hesabınızın banlandığına dair Valve’a şikayette bulunabilirsiniz.

Valve, durumu doğrulasa da, yanlış yasaklamaların nedenini paylaşmadı. Lakin kullanıcılarda hile zıddı sistemlere olan itimadı zedelemiş durumda. Valve’ın yasakları geri almak için çalıştığını, lakin bu süreçte oyuncuların öteki problemlerle karşılaşıp karşılaşmayacağını göreceğiz.

Peki siz Counter-Strike 2 banlanma kusuru hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/counter-strike-2-hesaplar-banlandi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir