Netanyahu’nun danışmanından skandal kelamlar: Filistinlilerin soyulması olağan, Ortadoğu’da hava çok sıcak

İsrail askerlerinin Gazze’de onlarca Filistinli erkeği iç çamaşırlarına kadar soyduğu ve kamyonlarla naklettiği imajlar dünyayı ayağa kaldırırken, Netanyahu’nun danışmanından skandal bir çıkış geldi. Filistinlilerin soyulmasının pek olağan olduğunu savunan Mark Regev, “Burası Ortadoğu ve hava hayli sıcak. Güneşli günlerde gömleğinizi çıkarmanızın istenmesi beğenilen olmayabilir lakin dünyanın sonu değil” sözlerini kullandı.

Netanyahu’nun danışmanından skandal kelamlar: Filistinlilerin soyulması olağan, Ortadoğu’da hava çok sıcak
  • 0
  • 0
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İsrail ordusu Gazze Şeridi’nde yaklaşık 700 Filistinli erkeği kelepçeli, gözleri bağlı ve yarı çıplak halde alıkoydu. İmajlarda Filistinli erkeklerin iç çamaşırlarına kadar soyulduğu ve askeri kamyonlara taşındığı anlar yer aldı. İsrail‘in skandal atılımını savunan Başbakan Binyamin Netanyahu’nun danışmanı Mark Regev, “Burası Ortadoğu ve hava epeyce sıcak. Güneşli günlerde gömleğinizi çıkarmanızın istenmesi güzel olmayabilir fakat dünyanın sonu değil” diye konuştu.

İSRAİL ORDUSU, 700 FİLİSTİNLİYİ ALIKOYDU

Gazze’de 7 Ekim’den bu yana katliama devam eden işgalci İsrail ordusunun zulmü bitmek bilmiyor. İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberine nazaran, İsrail ordusu, akınlarını arttırdığı Gazze Şeridi’nde 700 kadar Filistinliyi alıkoydu.

YARI ÇIPLAK VE KELEPÇELİ BİÇİMDE KAMYONLARA TAŞINDILAR

KAN’ın toplumsal medya hesabından paylaştığı manzaralarda, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki yıkımın ortasında yarı çıplak, iç çamaşırlarıyla yan yana dizilmiş onlarca Filistinlinin ellerinin kelepçeli olduğu görüldü. İmajlarda, gözleri bağlı olan Filistinli erkeklerin, sürünerek askeri kamyonlara taşınması dikkat çekti.

NETANYAHU’NUN DANIŞMANINDAN SKANDAL SAVUNMA

İnternete düşen imgeler büyük reaksiyon çekerken, Gazze’yi kan gölüne çeviren İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun danışmanı Mark Regev, İsrail güçleri tarafından iç çamaşırlarına kadar soyulan, gözleri bağlanan ve diz çökmeye zorlanan Filistinli tutukluları gösteren görüntü ve imajları savundu.

Netanyahu’nun Danışmanı Mark Regev.

“TUTUKLULARIN SOYULMASI DÜNYANIN SONU DEĞİL”

Sky News’e verdiği röportajda tutukluların neden soyuldukları ve gözlerinin bağlandıkları sorulduğunda Regev, İsrail kuvvetlerinin zımnî silahları denetim etmesi gerektiğini lakin sıcak hava nedeniyle bu uygulamanın “dünyanın sonu olmadığını” söyledi.

“BURASI ORTADOĞU VE HAVA EPEY SICAK”

Regev, “Öncelikle şunu unutmayın, burası Ortadoğu ve burası daha sıcak, bilhassa de güneşli günlerde gömleğinizi çıkarmanızın istenmesi beğenilen olmayabilir fakat dünyanın sonu değil” dedi.

Haberler.com

https://www.haberler.com/haberler/netanyahu-nun-danismanindan-skandal-sozler-16613275-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir