Muş Belediyesi 1. Kitap Günleri Fuarı düzenlendi

Muş Belediyesi tarafından düzenlenen 1. Kitap Günleri Fuarı’nda Prof. Dr. Yasin Aktay, muharrir Halit Ertuğrul ve Hakan Öner kitapseverlerle buluştu. Belediye Lideri Feyat Asya, fuarın büyük bir ilgiyle karşılandığını ve klasik hale getirileceğini belirtti.

Muş Belediyesi 1. Kitap Günleri Fuarı düzenlendi
  • 0
  • 5
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Muş Belediyesince düzenlenen “1. Kitap Günleri Fuarı” kapsamında Prof. Dr. Yasin Aktay, muharrir Halit Ertuğrul ve Hakan Öner, kitapseverlerle bir ortaya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, Alparslan Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Belediye Lideri Feyat Asya, büyük bir kitap fuarı düzenlediklerini söyledi.

Vatandaşların ağır ilgiyle takip ettiği bir aktifliğe konut sahipliği yapmanın memnunluğunu yaşadıklarını lisana getiren Asya, şunları kaydetti:

“Her bir faaliyet yaptığımızda, dönüp ardımıza baktığımız vakit gecikmiş bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Biz vazifesi devraldığımızda belediyeciliği yalnızca altyapı, üstyapı, çöplerin alınması, kanalizasyonların çalışması ve park bahçelerin yapılmasıyla amacın hasıl olacağını düşünüyorduk. Misyona geldikten sonra baktık ki hiç de o denli değilmiş. Bu işler asli vazifelerdir. Toplumsal, kültür, edebiyat, sanat ve spor alanlarında da belediyelerin olmazsa olmazı çalışmalar yapması gerektiği şuurundayız.”

Asya, bu fuarı klâsik hale getireceklerini aktardı.

Prof. Dr. Aktay ise kent ve kitabın iç içe olmasının değerli olduğunu söz ederek, “Şehir demek esasen kültürün dünyaya açılmanın farklı beşerler ve fikirlerle tanışmanın yeridir. Böylece farklı kentlerin fikirleri ile karşılaşıp, insanların ufku açılır.” dedi.

Aktay, Ertuğrul ve Öner, söyleşinin akabinde Kent Meydanı’nda kurulan çadıra geçerek, okuyucularla bir ortaya geldi, kitaplarını imzaladı.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Haberler.com

https://www.haberler.com/kultur-sanat/mus-belediyesi-1-kitap-gunleri-fuari-duzenlendi-16571626-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir