Meta Threads için kararını verdi!

Meta Musk’ın X’ine meydan okuyor. Yakın vakitte Threads Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek. İşte ayrıntılar…

Meta Threads için kararını verdi!
  • 0
  • 2
  • 1 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Elon Musk Twitter’ı satın aldıktan sonra ismini ve logosunu değiştirdi. Ayrıyeten kullanıcıların güzeline gitmeyecek birçok yeniliğe de imza attı. Tam da bu ortamda Meta orijinal bir uygulama olan Threads’i piyasaya sürdü. Threads başlarda oldukça büyük popülarite yakaladı. Lakin bu süratli yükseliş yerini süratli düşüşe bıraktı. Artık ise Threads yeni bir pazara yani Avrupa pazarına giriyor. İşte detaylar…

Metadan büyük karar! Threads Avrupa ülkelerinde piyasaya sürülecek!

Threads tam da Musk’ın kullanıcılarını zorladığı bir ortamda piyasaya çıktı. Elon Musk ise kullanıcıları resmen eliyle Threads’e gerçek itti. Threads başlarda çok süratli bir halde yükseldi. Akabinde bu süratli yükseliş çok uzun sürmedi. Meta’nın toplumsal medya uygulaması Threads’in ezeli rakibi X’e yani eski ismiyle Twitter’a kıyasla çok büyük bir dezavantajı var. Threads Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılmıyor.

Meta Threads’i 2023′ te kullanıma sundu. Fakat Threads hiçbir vakit gerçek manada global bir uygulama haline gelmedi. Bunun beklenen nedeni ise Meta’nın, dataları yurt dışında işlemek istemesidir. AB ise bu durumdan pek hoşlanmıyor.

Bu yüzden Threads Avrupa’da kullanılamıyor. Yasal prosedürlerle olmasa da Avrupalı kullanıcılar VPN dayanağı ile bu uygulamayı kullanıyor. Lakin bu halde Threads, Musk’ın X i karşısında duramıyor.

Bu durum çok yakında değişecek. Meta, aralık ayında Avrupa’da Threads’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu sayede Threads daha fazla kullanıcıya erişecek. Meta, AB’deki kullanıcılara büsbütün tüketim maksatlı ve kendi gönderilerini oluşturmalarına müsaade veren bir profil olmaksızın kullanma seçeneği sunacak.

Threads’in AB’de kullanıma sunulmasıyla birlikte 2024 yılında uygulamaya aylık 40 milyon kullanıcı daha katılacak. Mevcut varsayımlara nazaran Twitter’a kıyasla Threads dünya çapında 73 milyon aylık kullanıcıya sahip olacak. 

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/threads-avrupa-ulkelerinde-piyasaya-surulecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir