McDonald’s, idaresi yapay zekaya bırakıyor! Yeni bir devir başladı diyebilir miyiz?

Gönüllere taht kuran fast-food zinciri McDonald’s, restoranlarının idaresini yapay zeka teknolojisine bırakıyor. İşte ayrıntılar

McDonald’s, idaresi yapay zekaya bırakıyor! Yeni bir devir başladı diyebilir miyiz?
  • 0
  • 0
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Gönüllere taht kuran fast-food zinciri McDonald’s, aldığı enteresan bir kararla dikkatleri üzerine çekti. Şirket, mağazalarının idaresini büsbütün yapay zeka teknolojisine devrederek argümanlı bir adım atmaya hazırlanıyor. Pekala, bu kararın ardında nasıl bir plan yatıyor? İşte detaylar

McDonald’s, argümanlı yapay zeka kararıyla ne yapmayı hedefliyor?

McDonald’s, şirketin en süratli büyüdüğü devir olarak nitelendirdiği 2027 yılına dek değerli gelişmeler kaydetmeyi hedefliyor. Bu süreç içerisinde toplamda 10 bin adet yeni mağaza açmayı hedefleyen şirket, açtığı bu mağazaların idaresini yapay zeka teknolojisine emanet etmeyi planlıyor.

Teknoloji devi Google ile imzalanan bir muahede kapsamında McDonald’s, restoranlarındaki otomasyon periyoduna süratli bir formda giriş yapacak. Sipariş ve servis süreçlerindeki müşteri tecrübesini üst düzeye taşıyacak olan bu karar, tam otomatik restoranlar üzerinden uygulamaya geçirilecek.

Son periyotlarda birçok şirket, son vakitlerin en tanınan teknolojisi olan yapay zeka için çeşitli yatırımlarda bulunuyor. Çoklukla teknoloji kesiminde görülen bu yatırımlar, şaşırtan bir formda yemek zincirlerine de sıçramış üzere görünüyor. Bu atılımın öncüsü olan McDonald’s, arz ettiği değer prestijiyle rakiplerine büyük bir fark atacak üzere görünüyor.

Şirketin yeni mağazalar açmak ve otomasyon sistemlerine geçiş sağlamak adımlarının atılacağı bu değerli devir boyunca yüzde iki oranında bir büyüme oranına ulaşılması bekleniyor. Ziyadesiyle yüksek olan bu amacın neticelendirilmesi ise ağır bir çalışma sürecini zarurî kılıyor. Gelişmeleri, vakit içerisinde daha net bir formda göreceğiz.

Peki, sizler bu bahisle ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve öngörülerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/mcdonalds-yapay-zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir