Kocaeli’de Hafriyat Çalışması Sırasında Toprak Kayması: Emekçi Kurtarıldı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bir sitede hafriyat çalışması esnasında toprak kayması meydana geldi. Boğazına kadar toprağa gömülen emekçi ise itfaiye takımlarının yaklaşık 1,5 saat çalışmasıyla kurtarıldı.

Kocaeli’de Hafriyat Çalışması Sırasında Toprak Kayması: Emekçi Kurtarıldı
  • 0
  • 1
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kocaeli‘nin Darıca ilçesinde bir sitede hafriyat çalışması esnasında toprak kayması meydana geldi. Boğazına kadar toprağa gömülen personel ise itfaiye gruplarının yaklaşık 1,5 saat çalışmasıyla kurtarıldı.

Olay, saat 10.00’da Bayramoğlu Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi Batuhan Sokak’ta bulunan bir sitede meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, E.B. (64) isimli personel ve çalışma arkadaşları, su masrafı hortumları döşemek için bir binanın etrafında hafriyat çalışması gerçekleştirdi. E.B. açılan çukura indiği esnada toprak kayması meydana geldi. Boğazına kadar toprağa gömülen E.B.’yi fark eden çalışma arkadaşları panikle yardıma koşarken, 112 Acil Davet Merkezi’ne ihbarda bulundu. İhbar üzerine adrese itfaiye, sıhhat ve polis grupları sevk edildi.

İşçiyi kurtarmak için vakitle yarıştılar

Bölgeye ulaşan itfaiye grupları, boğazına kadar toprağa gömülen E.B.’yi kurtarmak için çalışma başlattı. Yaklaşık 1,5 saat süren çalışmanın akabinde çıkarılan E.B., sıhhat takımlarına teslim edildi. E.B., birinci müdahalesinin akabinde hastaneye kaldırıldı.

Olayla ilgili inceleme başlatıldı. – KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Hayat

Haberler.com

https://www.haberler.com/yasam/kocaeli-de-kazi-calismasi-sirasinda-toprak-kaymasi-isci-kurtarildi-16584742-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir