İsveç’in Ankara Büyükelçiliği Santa Lucia resepsiyonu düzenledi

İsveç’in Ankara Büyükelçiliği, Santa Lucia resepsiyonu düzenledi. Büyükelçilikte gerçekleşen resepsiyona yabancı misyon temsilcileri ve davetliler katıldı. Büyükelçi Malena Mard, İsveç ve Türkiye ortasındaki münasebetlerin derinleştirilmesi ve genişletilmesi gerektiğini vurguladı.

İsveç’in Ankara Büyükelçiliği Santa Lucia resepsiyonu düzenledi
  • 0
  • 2
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İsveç‘in Ankara Büyükelçiliği, “Santa Lucia” resepsiyonu düzenledi.

İsveç‘in Ankara Büyükelçisi Malena Mard’ın konut sahipliğinde büyükelçilikte verilen resepsiyona yabancı misyon temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Mard, burada yaptığı konuşmada “Lucia”nın ışık manasına geldiğini ve İsveç‘te yılın karanlık bir vakti olduğunu, Lucia’nın karanlığın sonsuza dek sürmeyeceğini hatırlattığını söyledi.

Büyükelçi Mard, İsveç ve Türkiye‘nin uzun ve tarihi bağlantılara sahip olduğuna vurguladı, iki ülkenin ticaret, eğitim ve kültürel alanlarda işbirliği yaptığını lisana getirdi.

“Bildiğiniz üzere İsveç yakın gelecekte Türkiye ile NATO’da müttefik olmayı umuyor ve bu benim ülkem için en değerli önceliklerden biri.” diyen Mard, İsveç ile Türkiye ortasındaki bağları derinleştirmeye ve genişletmeye devam etmek istediklerini kaydetti.

Mard, Lucia’nın “bir ortaya gelmek”, “nazik olmak” ve “karanlığın aydınlığı bastıramayacağını hatırlamak” manasına geldiğini söz etti.

Konuşmanın akabinde Santa Lucia korosu müzikler söyledi.

Resepsiyonda, Santa Lucia gününe mahsus safranlı çörek ikram edildi.

Kaynak: AA / Yeni

Haberler.com

Kaynak : https://www.haberler.com/guncel/isvec-in-ankara-buyukelciligi-santa-lucia-resepsiyonu-duzenledi-16624682-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir