İşten mi çıkarıyor? Volkswagen idari işçi maliyetini azalacak

Volkswagen idari işçi maliyetini yüzde 20 oranında azaltacağını açıkladı. Pekala süreç nasıl işleyecek? Beşerler işten mi çıkarılacak?

İşten mi çıkarıyor? Volkswagen idari işçi maliyetini azalacak
  • 0
  • 2
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Volkswagen şirket stratejileri gereği idari işçi maliyetlerinin azaltılması gerektiğini bildirdi. Bu bütçeyi idari işçi kısmından çıkaracak olan şirket, işçi maliyetini yüzde 20 oranında azaltacak? Pekala nasıl? İşte karşılığı.

Volkswagen kısmi ya da erken emeklilik için imkan sunacak!

Son vakitlerde dünyanın girdiği ekonomik durum araba şirketlerini zora soktu. Volkswagen de bu süreci atlatmak için idari işçi tarafındaki maliyetlerini azaltma yoluna gidiyor. İdari işçi tarafında yüzde 20 oranında tasarruf yapacak olan Almanya merkezli şirket, bu durumu kimseyi işten çıkarmadan çözecek.

Çalışanlarını kısmi ya da erken emeklilik kapsamında bünyesinden ayırmayı planlayan Volkswagen, önceliğinin kimseyi mağdur etmemek olduğunu gösteriyor. Yalnız idari işçi tarafında değil üretim tarafında da değişikliklere giden şirket, 50 ay olan eser döngüsünü 36 aya indirmeyi planlıyor. Bu sayede güncellenen modelleri daha sık göreceğimizi de bildirelim. Tüm bunlarla birlikte Almanya’da kurulacak olan araştırma ve geliştirme tesisini iptal eden Alman şirket, 862 milyon dolarlık bir bütçeyi elinde tutmuş oldu.

Açıklamalara nazaran bir vakitler 780 bin araç üreten Wolfsburg fabrikası şimdilerde 500 bin araç üretimi hedefliyor. Üretimdeki düşüş, kurulacak olan tesisin iptali ve erken emeklilik siyaseti Volkswagen’in önemli tasarruf planları olduğunu gösteriyor. Ya da şirketin ekonomik açıdan sıkıntı durumda olduğunu. Bakalım Alman şirket, önümüzdeki süreçte nasıl bir yol izleyecek?

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/volkswagen-idari-personel-maliyetini-azalacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir