“iOS mu Android mi?” sorusuna hırsızlardan enteresan cevap!

“iOS mu Android mi?” sorusu muhtemelen teknoloji dünyasının en çok yanıt aradığı bahislerden biri. Pekala hırsızlar ne diyor?

“iOS mu Android mi?” sorusuna hırsızlardan enteresan cevap!
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Bugüne kadar teknoloji haber sitelerinden bloglara hatta YouTube görüntülerine kadar birçok yerde “iOS mu Android mi?” sorusu soruldu ve hatta büyük tartışmalar yaşandı. Tüm bunların akabinde dünya iki kümeye ayrıldı. Lakin bu soruya gelebilecek en gülünç karşılık bir küme hırsızdan geldi. İşte Amerika’daki yaşanan trajikomik gasp olayı ve detayları…

Hırsızlar çaldıkları telefon iPhone olmadığı için telefonu sahibine geri verdi!

Bugüne kadar birçok telefon hırsızlığı vb. senaryolar yaşandı. Hatta Apple üzere markalar bu şekil durumlara karşı “Bul” vb. uygulamalar geliştirerek aygıtlar kaybolduğunda yahut çalındığında pozisyonlarını tespit etmenin yollarını arıyor. Android tarafında da buna benzeri çeşitli teknolojiler geliştiriliyor

Washington DC’de geçtiğimiz günlerde bu hususla alakalı enteresan bir olay yaşandı. İsimlerini vermek istemeyen bir çiftin basina gelen olayda hırsızlar çifti gasp ediyor. Silah ile tehdit ile yapılan olayda çiftin cüzdanları, kredi kartları, kamyonetlerinin ve arabalarının anahtarları çalınıyor. Tabi bunların yanında çiftin cep telefonlarını da alıyor hırsızlar.

Burada enteresan bir nokta var. Hırsızlar telefonlara göz atmak istiyor ve bir telefonun Android olduğunu fark ediyorlar. Daha sonrasındaysa aygıtı ikili geri veriyorlar. Telefonu geri alan çift epey şaşkın olduklarını ve hırsızların aygıtı teslim ederken “bunun bir iPhone olduğunu sanmıştık, Android aygıtları sevmiyoruz” formunda telaffuzda bulunduklarını belirtiyor.

Konuyla alakalı olarak Washington DC polis takımları soruşturma başlattı. Şu an her yerde çiftin çalınan kamyonet ve arabaları aranıyor. Hırsızların esgalini belirleyen polis grupları geniş çapta arama başlattı. Pekala siz bu hem komik hem trajik “iOS mu Android mi?” sorusu yanıtı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın! Daha fazla içerik için ShiftDelete.Net YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ios-mu-android-mi-sorusuna-hirsizlardan-ilginc-cevap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir