Hüseyin Göçek kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Hakem Hüseyin Göçek biyografisi!

Hakem Hüseyin Göçek kimdir, kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Saha hakemliğini bırakarak VAR hakemliğine geçiş yapan Hüseyin Göçek, yeni mesleklerinde ellerinden gelenin en uygununu yapmak istediklerini söyledi. Pekala, Hüseyin Göçek kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Hakem Hüseyin Göçek biyografisi!

Hüseyin Göçek kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Hakem Hüseyin Göçek biyografisi!
  • 0
  • 2
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Hüseyin Göçek kimdir ve kaç yaşında olduğu araştırılıyor. Hüseyin Göçek nereli ve başarılı spor adamı Hüseyin Göçek biyografisi ve mesleği gündeme geliyor. Leventspor altyapısında futbola başlayan Göçek, Beşiktaş Spor Kulübü’nün altyapısında futbola devam etti. Hüseyin Göçek kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Hakem Hüseyin Göçek biyografisi! Ayrıntılar haberimizdedir…

HÜSEYİN GÖÇEK KİMDİR?

Hüseyin Göçek; 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Leventspor altyapısında futbola başlayan Göçek, Beşiktaş Spor Kulübü’nün altyapısında futbola devam etti. Göçek, O yıllarda uzunluğunun çok uzun olmasından ötürü, Ortaköy’deki Gaziosmanpaşa ortaokulunda okul kadrosunda basketbola başladı. Ortaokul yıllarında okul kadrolarıyla başlayan basketbol hayatına Galatasaray Spor Kulübü yıldız ve genç gruplarında devam etti. Lise periyodu Kabataş Erkek Lisesi’nde geçti. O periyot hem okul ekiplerinde hem de kulüp ekiplerinde oynadı. Liseyi bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nin İnşaat Mühendisliği fakültesini kazandı. Üniversitede okurken de Ülkerspor’un genç ekiplerinde basketbol oynadı. Ülkerspordan sonrada basketbola sırasıyla Kurtuluşspor ve Tekelspor A kadrolarında devam etti. Ailesinin yönlendirmesiyle futbol hakemliği kursuna yazıldı. 1996 yılında, Ahmet Erdoğan’ın açtığı kursu iki haftalık bir eğitim alarak tamamladı. Daha evvel basketbol ve futbol oynamasından ötürü atletik imtihanından çok âlâ bir dereceyle geçten Göçek, hakem oldu. 1999-2000 yılında (11 aylık) lisan eğitimi için gittiği Sussex bölgesinde hakemlik yapma fırsatı buldu. Bölgesel liglerde 50’ye yakın maç yönetti.

UEFA tarafından üst seviye karşılaşmalarda görevlendirilmiş, Euro 2012 küme eleme maçlarından Yunanistan-Rusya gayretinde 4.hakem misyonunu, İrlanda-İtalya, Ukrayna-İsveç ve yarı finalde İspanya-Portekiz gayretlerinin çizgi hakemi misyonunu muvaffakiyetle yerine getirmiştir.

Haberler.com

https://www.haberler.com/haberler/huseyin-gocek-kimdir-kac-yasinda-ve-nereli-16571376-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir