Huawei’den SUV hamlesi! Tesla Model Y rakibi Luxeed S9 görüntülendi

Tesla Model Y rakibi olacağı belirtilen Huawei ve Chery ortak eseri Luxeed S9, kamuflajlı olarak görüntülendi. İşte ayrıntılar…

Huawei’den SUV hamlesi! Tesla Model Y rakibi Luxeed S9 görüntülendi
  • 0
  • 3
  • 4 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Huawei ve Chery, elektrikli araba pazarında daha fazla şahsa ulaşabilmek için SUV çalışmalarını hızlandırdı. Tesla Model Y rakibi olacağı belirtilen Luxeed S9, kamuflajlı olarak görüntülendi. İşte detaylar…

Huawei ve Chery’nin birinci SUV modeli Luxeed S9 kamuflajlı görüntülendi

Luxeed S9, şık dış yüzeyinin altında, art aksta yer alan, Huawei’nin 292 beygir gücünde tek bir elektrik motoruyla güçlü bir tesir yaratıyor. Bu motor, Tesla Model Y’nin dağılımına uygun olarak güzel bir performans ve verimli sürüş vaat ediyor.

Luxeed S9’un 4WD versiyonu, ön aksta 204 beygir gücünde ek bir elektrik motoruna sahip. Yeni model, toplam 496 beygir gücü sunuyor. Bu bilgi, Model Y Performance’daki kadar olmasa da ona çok yakın.

Luxeed S9’da şimdi onaylanmayan sızıntılardan biri de üç pil seçeneği seçeneğidir. Kullanıcılar, 62 kWh kapasiteli LFP pili, 82 kWh kapasiteli M3P (NMC+LFP) pili yahut 100 kWh sunan yüksek kapasiteli NMC pili ortasından seçim yapabilir.

Modern dizayna sahip Luxeed 9 tasarımı, halihazırda piyasada bulunan S7’ye yakın sınırlara sahip. Yeni model, ince LED farlara, eğimli kaput çizgisine ve şık, geri çekilebilir kapı kollarıyla karşımıza çıkıyor.

Tavana monte edilen bir LiDAR sensörü, aracın teknolojiye hassas görünümüne katkıda bulunuyor. Luxeed S9’un art tarafında eğimli art sütunlar, ince bir ördek kuyruğu spoyleri ve çarpıcı tek LED art lamba ünitesi bulunuyor. Aracın 2,95 metrelik dingil arası ferah ve konforlu bir iç yer sağlıyor.

Luxeed S9, iç yerde sedan kardeşi Luxeed S7 ile tasarım devamlılığını sürdürüyor. Sportif bir estetik görünüm sergileyen, kompakt oval biçimli üç kollu direksiyon simidine sahip. Orta konsol kısmında ise hareketli dokunmatik ekran, LCD gösterge paneli ve ön sütunda bir Face ID sensörü bulunuyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/luxeed-s9-kamuflajli-olarak-goruntulendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir