Huawei’den dev anlaşma! 5 yılda 105 araba kelamı

Huawei, akıllı araba dünyasında genişlemek için Çinli Changan ile paydaşlık kurdu. Buna nazaran 5 yılda 105 model sunulacak.

Huawei’den dev anlaşma! 5 yılda 105 araba kelamı
  • 0
  • 9
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Huawei otomotiv dünyasındaki yatırımlarını artırmaya devam ediyor. Halihazırda Aito ve Luxeed isimli bir alt markaya sahip olan şirket, birebir vakitte arabalar için multimedya tahlilleri de üretiyor. Huawei ve Changan arasındaki yeni muahede, önümüzdeki 5 yıl içinde 105 araba modeli akıllı hale getirmeyi hedefliyor.

Huawei ve Changan, akıllı araba için güçlerini birleştirdi

Huawei, akıllı araba teknolojilerine odaklanan yeni bir teşebbüs başlattığını açıkladı. Şirketin açıklamasına nazaran yeni alt marka, Huawei’nin akıllı araba tahlilleri ünitesindeki temel teknolojileri ve kaynakları kullanacak. Bu hususta Çinli araba üreticisi Changan Auto ile birlikte çalışacak.

Anlaşma kapsamında, Changan Auto yeni teşebbüsün yüzde 40’a sahip olacak. Şimdi ismi belirlenmeyen ortak teşebbüs, akıllı otomotiv sistemleri ve bileşenlerinin Ar-Ge, üretim, satış ve servisini gerçekleştirecek. Bu alanlar ortasında akıllı kokpitler, şoför takviye teknolojileri ve elektrikli araç güç aktarma organları bulunuyor.

Çin’de düzenlenen imza merasiminde Huawei Lideri Yu Chengdong, yeni şirketin araba sanayisinin elektrifikasyon ve teknolojik dönüşümündeki fırsatları yakalamak için kurulduğunu tabir etti. Buna nazaran başta Changan Auto olmak üzere birçok araba üreticisiyle çalışacak.

Changan Auto CEO’su Zhu Huarong, yeni şirketin altyapısını kullanan 105 modelin piyasaya sürüleceğini söz etti. Beş yıllık plan kapsamında 23 yeni teknoloji geliştirilmesi planlanıyor.

Huawei, Aito ve Luxeed gibi farklı markalar altında akıllı elektrikli araçlar üretiyor. Changan, Seres ve Chery üzere çeşitli Çinli araba üreticileriyle paydaşlık kuran şirket, yeni markasında ise araba yazılımlarına odaklanacak.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/huawei-changan-akilli-otomobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir