Huawei işleri büyütüyor! Avrupa’daki birinci fabrikasının yeri muhakkak oldu!

Huawei için işler düzgüne gitmeye devam ediyor. Avrupa’ya birinci fabrikasını açmaya hazırlanan firma için lokasyon belirlendi.

Huawei işleri büyütüyor! Avrupa’daki birinci fabrikasının yeri muhakkak oldu!
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Huawei, ortaya çıktığı vakitten bu yana yenilikçi eserleriyle dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Lakin akabinde gelen ambargolar ve çeşitli başka sebeplerden ötürü firma yükselen bir grafik izlemekte zorlandı. Şu anda ise işler yoluna girmeye başlamışken Huawei için hoş haberler gelmeye devam ediyor. O denli ki Çin’li teknoloji devinin Avrupa’da kuracağı birinci fabrikanın lokasyonu muhakkak oldu. İşte o ülke!

Avrupa’daki birinci Huawei fabrikası Fransa’da kuruluyor

Huawei yerinde duramıyor. Daha geçen gün Çinli dev, 2024’te “öncü, yenilikçi ve çığır açıcı” eserler piyasaya süreceklerini ve artık de görünüşe nazaran gelecek yıl bir fabrika kurmak için Fransa’yı seçtiklerini söyledi.

Avrupa’daki birçok devletin Huawei ve Çin’in ZTE tarafından üretilen ekipmanların kullanımını “güvenlik kaygıları” nedeniyle kısıtladığı dikkate alındığında, Huawei’nin birinci Avrupa tesisi heyecan verici bir haber. Berbatlaşan ABD-Çin bağlantılarını de dikkate aldığımızda olayın büyüklüğünün farkına varılabiliyor.

2024 yılında Fransa’da Huawei fabrikası kurma planları aslında 2020 yılına aitti. Lakin Kovid salgını nedeniyle işler ertelendi. Tesisin Strazburg yakınlarındaki Brumath’ta kurulabileceği biliniyor lakin ne vakit faaliyete geçeceğine dair bir bilgi yok.

Şirket, 2020 yılında Fransa’nın doğusunda bir cep telefonu ağ ekipmanı fabrikası inşa etmek için 200 milyon euro (yaklaşık 215 milyon dolar) yatırım yapacağını söyledi. O zamanki planlar, fabrikanın başlangıçta 300 kişiyi istihdam etmesi, uzun vadede bu sayının 500’e çıkması ve eserlerinin Huawei’nin Avrupalı müşterilerine sunulması tarafındaydı.

Sonuçta Fransa’nın Huawei ile özel bir bağı var. Temmuz 2023’te Çin Başbakan Yardımcısı He Lifeng ile Fransa İktisat ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire, Çin’in Pekin kentinde düzenlenen Çin-Fransa Ekonomik ve Mali Diyalogu’na katıldı. Bu görüşmelerde Çin, Fransa’nın AB-Çin münasebetlerinin “tonunu istikrara kavuşturmasını” umduğunu belirtti.

Çin, Fransa’nın AB ve ABD’den sonra üçüncü büyük ticaret ortağı olduğundan ve Fransız iş dünyası, dünyanın iki ekonomik muhteşem gücü ortasında artan rekabetin çapraz ateşine düşebileceğinden giderek daha fazla tasa duymaya başladığından, bu Fransa için de değerli bir gelişme denilebilir.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/avrupa-ilk-huawei-fabrikasi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir