Hideo Kojima’nın yeni oyununda Silent Hill’e gönderme var!

Hideo Kojima ’nın yeni dehşet oyunu OD’nin Game Awards’da yayınlanan fragmanında Silent Hill P.T.’ye gönderme olduğu ortaya çıktı.

Hideo Kojima’nın yeni oyununda Silent Hill’e gönderme var!
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Ünlü oyun dizayncısı ve ikonik Metal Gear Solid serisinin yaratıcısı Hideo Kojima, The Game Awards sırasında OD isimli gizemli yeni bir oyun tanıttı ve hayranlar Silent Hill serisine potansiyel saklı bir referansla ilgili spekülasyonlarla çalkalanıyor. Daha evvelki sızıntılar Kojima’nın Overdose isimli bir endişe oyunu üzerinde çalıştığını ima ederken, OD fragmanı tuhaf detaylarıyla merak uyandırdı.

Hideo Kojima’nın yeni oyununun fragmanında, Silent Hill’e gönderme var

Fragmanda It sinemasından Sophia Lillis, Euphoria dizisinden Hunter Schafer ve Call of Duty: WWII’deki rolüyle tanınan Alman aktör Udo Kier üzere tanıdık yüzler yer alıyor. Lakin, Kier’in fragmanda yer aldığı kısımdaki ince bir an dikkatli izleyicilerin dikkatini çekti.

Ağzında kısa bir müddet harfler beliriyor ve “Atami” sözünü oluşturuyor. Atami’nin Japonya’nın Shizuoka vilayetinde yer alan bir kent olması dikkat çekiyor. Shizuoka (静岡) kanjisi bölündüğünde, 静 karakterleri “sessiz” manasına geliyor, 岡 ise “tepe” manasına gelir. Yani Silent Hill.

Bu dilbilimsel söz oyunu, Hideo Kojima ‘nın daha evvel dahil olduğu klasik bir dehşet serisi olan Silent Hill’e ince bir gönderme yapıyor olabileceği spekülasyonlarına yol açtı. Kojima’nın Silent Hill ile olan bağı, Silent Hills isimli bir oyunun tanıtımını yapan meşhur P.T. (Playable Teaser) demosuna kadar uzanıyor. İptal edilen projede Norman Reedus’un yanı sıra Guillermo del Toro ve Junji Ito üzere yetenekler yer almış ve hayranlar ortasında değerli bir beklenti yaratmıştı.

İlginç bir biçimde, OD fragmanındaki bu potansiyel Silent Hill göndermesi, Oyun Mükafatları sırasındaki tek gönderme değildi. Kojima’nın teatral girişi, P.T.’deki kapıyı anımsatan, üzerinde LED ışık bulunan ahşap bir kapıdan çıkmasını içeriyordu. Bu detaylar, Kojima’nın iptal edilen Silent Hills projesinden birtakım fikirleri yine ziyaret edebileceği yahut geri dönüştürebileceği istikametindeki spekülasyonları körükledi.

Şu an itibariyle, OD ile ilgili detaylar yetersiz ve bunun tam teşekküllü bir oyun mu yoksa Kojima’nın öteki bir deneysel projesi mi olduğu bilinmeyen. Onaylanmış bir çıkış tarihinin olmaması, hayranların hem OD hem de speküle edilen Death Stranding 2 hakkında daha fazla bilgi beklemelerine neden oluyor ve Kojima’nın son gayretlerini çevreleyen gizemli havayı daha da artırıyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hideo-kojima-yeni-oyunu-silent-hill-gonderme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir