Her şeyi duyacak! iPhone 16 serisinde mikrofon kalitesi artacak!

Apple’ın yeni iPhone 16 serisi hakkındaki bir yeni argümana nazaran Siri odaklı yapay zekâ altyapısı için mikrofon kalitesi artacak.

Her şeyi duyacak! iPhone 16 serisinde mikrofon kalitesi artacak!
  • 0
  • 0
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple, geçtiğimiz eylül ayında düzenlediği aktiflikte iPhone 15 serisini piyasaya sürdü. Ses getiren bu serinin akabinde bir sonraki seri olan iPhone 16 için argümanlar gelmeye başladı. Bu tezlerden biri de bugün geldi. Söylentilere nazaran iPhone 16 serisinde Siri odaklı yeni jenerasyon yapay zekâ altyapısı için mikrofon kalitesi artacak.

iPhone 16 serisinde Siri odaklı mikrofon kalitesini artıracak!

Eylül ayının başında düzenlenen aktiflikle birlikte Apple, iPhone 15 serisini kullanıcılara sundu. Hem tasarım hem de özellik açısından kullanıcıların ilgisini çekmeye başaran modelin çabucak akabinde iPhone 16 için kimi tezler ortaya çıktı.

Her geçen gün yeni bir bilgiyle karşımıza çıkan iPhone 16 serisiyle ilgili bugün de yeni bir ayrıntı gün yüzüne çıktı. Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya nazaran iPhone 16 serisinde Siri odaklı yeni kuşak yapay zekâ altyapısı için mikrofon kalitesi artacak.

iPhone 16’nın mikrofonunda değerli değişiklikler yapmayı planlayan şirket ayrıyeten Siri tecrübesini de güzelleştiriyor. Bu tezin gerisinde ise yapay zekâ ile daha güçlü hale gelecek olan Siri yer alıyor. Yeni mikrofonlar ile Siri’nin bireylerin söylediklerini daha net duyabileceği sav ediliyor.

Öte yandan Apple’ın üretken yapay zekâ temelli pek çok özelliği iPhone 16 serisine özel olarak bırakacağı söylenmekte. Ayrıyeten iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘te yer alan eylem düğmesinin iPhone 16 serisindeki tüm modellerde yer alma ihtimali var.

iPhone 16 serisi hakkında çıkan bir başka tez ise üst modelini kapsıyor. Savlara nazaran iPhone 16’nın üst modellerinden birinde “Tetraprism” telefoto kamera olabilir. Bu yeni kamera şu anda yalnızca iPhone 15 Pro Max modelinde var. Bundan ötürü da iPhone 16 modeli için kıymetli bir adım sayılıyor.

Peki, siz iPhone 16 mikrofon savı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/iphone-16-siri-mikrofon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir