Hangi Türk bilim insanları ödül alacak?

İlim Yayma Mükafatları Akademik Tanıtım Toplantısı, Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan ve Yusuf Tülün üzere değerli isimlerin iştirakiyle gerçekleştirildi.

Hangi Türk bilim insanları ödül alacak?
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


İlim Yayma Mükafatları Akademik Tanıtım Toplantısı, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Bilal Erdoğan, Yusuf Tülün ve Prof. Dr. Fatih Savaşan üzere değerli isimlerin iştirakiyle gerçekleştirildi. 2023 İlim Yayma Mükafatları tanıtım toplantısına katıldık.

Hangi Türk bilim insanları ödül alacak?

Erdoğan, toplantıda 16 Aralık’ta gerçekleşecek İlim Yayma Ödülleri’nin üçüncüsünde, “Büyük Ödül“, “Sosyal Bilimler” ve “Mühendislik, Tabiat ve Sıhhat Bilimleri” olmak üzere toplam üç kategoride ödül verileceğini açıkladı. Ayrıyeten, İlim Yayma Vakfı’nın 50. yıl özel mükafatı Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar’a takdim edileceğini belirtti. Büyük ödül sahibine 150 tam altın, öbür iki ödül sahibine ise 50’şer tam altın verileceğini tabir etti.

Erdoğan, mükafatların emelinin Türkiye’deki üst seviye akademik çalışmaları özendirmek olduğunu ve genç kuşakları bilim insanı olmaya teşvik etmeyi hedeflediğini vurguladı. Erdoğan’ın konuşmasının akabinde, ödül kazanan çalışmaların ayrıntılı bir biçimde incelendiği ve ödül ölçüsü ile sayısının artırılması konusunda çalışmalar yapıldığı da belirtildi.

İlim Yayma Vakfı Lideri Yusuf Tülün, gençlerin yetişmesine takviye olmak ve bilim adamlarına fırsat tanımak istediklerini, İlim Yayma Ödülleri’nin milletlerarası alanda da tanıtılacağını belirtti. Akademi Müşavere Heyeti Lideri Prof.Dr. Fatih Savaşan ise bu mükafatın Türkiye’deki bilimsel çalışmaların değerlendirildiği bir platform olacağını vurguladı.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hangi-turk-bilim-insanlari-odul-alacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir